Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Adršpašsko: Projeďte si jej na kole a zdarma!

Adršpašsko: Projeďte si jej na kole a zdarma!
Adršpašsko: Projeďte si jej na kole a zdarma!
Zdroj: www.region-adrspach.cz

Nechcete na výlet tahat kola autem? Půjčte si kolo pro sebe a své přátele přímo na vlakovém nádraží, nemusíte se vracet na místo zápůjčky, kolo lze pohodlně vrátit na jiném vlakovém nádraží.

Půjčovny kol se nacházejí ve všech 14 krajích České republiky, jejich počet stoupl na 93. Podívejte na mapu půjčoven ZDE.

Můžete si zapůjčit kola dle vašich preferencí – k dispozici jsou kvalitní trekingová, horská kola, dětská kola a v některých krajích i elektrokola nebo koloběžky s odborně prováděným servisem. Veškeré vybavení ke kolu vám samozřejmě bude nabídnuto taktéž. Abyste měli jistotu zápůjčky, kola si můžete rezervovat už předem telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Chcete-li si potom ulehčit cestu, můžete si vypůjčené kolo zdarma převézt vlakem po vybraných tratích blíže k cíli cesty pomocí přepravy spoluzavazadel nebo úschovy během cesty. Ve vybraných stanicích pak můžete kolo uschovat zdarma. Po celodenním výletu za poznáním krás naší přírody a kulturních památek nemusíte kolo vracet v místě, kde jste si ho vypůjčili - lze ho většinou vrátit i v jiných stanicích, kam opět můžete dojet vlakem bez placení přepravného za vypůjčené kolo. A pozor, při nákupu jízdenky na eShopu ČD získá cestující místo pro sebe i kolo zdarma!

Máme pro vás tip – půjčte si kolo přímo v Adršpachu a projeďte si Adršpašsko-Teplické skály.

Cyklovýlet, který není náročný, vede okolo Teplických skal, Jiráskových skal, zámečku Skály a dále až k Adršpachu a přes Bučnici zpět do Teplic nad Metují. Z městečka Teplice nad Metují se vydáte po červené cyklistické značce po silnici, kde budete míjet lesy a krásné skalní útvary až k Jiráskovým skalám a k zámečku Skály. Odtud dále po červené k místu Pod Zvětralým vrchem. Zde se nabízí krásné rozhledy do kraje a na obec Janovice i Teplické skály. Pokračujete pod Liščí horu a přes Kalousy dojedete pod Zámeckých vrch do Adršpachu. Projedete obec Adršpach stále po červené do Bučnice a pak již okolo Lysého vrchu a skalních útvarů po silnici až do Teplic nad Metují.

Popis trasy: Teplice nad Metují – Zámeček Skály – Pod Zvětralým vrchem – Kalousy – Adršpach – Bučnice – Teplice nad Metují.
Náročnost a délka trasy

Trasa celkem: cca 20, 5 km. Středně náročná trasa. Více informací ZDE.


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Farma na bylinky

Farma na bylinky

Naše čtenářka paní Marcela je maminkou dvou synů. Každý den jim vaří něco dobrého a zajímá ji kvalita potravin. Ví, že je důležitá i ve zdánlivých…

Akční letáky