Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Život s paterčaty: Jak přežít porod i výchovu a nezbláznit se, radí zkušený pár

Zdroj: shutterstock
Více v galerii
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Že vám jména Adam a Danielle Busbyovi nic neříkají? Přitom ve Spojených státech se jedná svým způsobem o celebrity. Jsou totiž rodiči jediných amerických paterčat složených výhradně z děvčat!

Rodina má vlastní reality show s názvem OutDaughtered (tedy něco jako Převaha dcer). A ženský element je v této rodině skutečně v převaze, protože paterčata mají ještě starší sestru! Jak to jejich rodiče všechno zvládají a dokážou si při takovém zápřahu uchovat i fungující vztah? 

Když se Adam a Danielle seznámili, nic nenasvědčovalo tomu, že jejich příběh bude něčím výjimečný. Po svatbě v roce 2006 se rozhodli založit rodinu. A nastal problém – zjistilo se, že oba manželé mají problém s plodností, což činilo založení rodiny přirozeným způsobem prakticky nemožným. Využili proto umělého oplodnění, a v roce 2011 přišla pomocí této metody na svět jejich první dcera Blayke Louise. To manželům dodalo naději a rozhodli se pořídit si stejným způsobem ještě dvě děti.

Překvapení na ultrazvuku

Ale už při pokusu o druhé dítě přišlo překvapení – Danielle jich čekala hned pět! Doporučení lékařů, aby podstoupila redukci plodů, ovšem odmítla a rozhodla se donosit všechny děti. To se nakonec podařilo, byť se paterčata narodila předčasně – 8. dubna 2015 už v 28. týdnu těhotenství, samozřejmě císařským řezem. A byly to samé holky! Jednovaječná dvojčata Ava a Olivia a trojvaječná trojčata Hazel, Riley a Parker strávily první týdny po porodu na novorozenecké jednotce intenzivní péče,  poslední Ava byla propuštěna domů na začátku července téhož roku. Jejich počáteční zdravotní problémy jako šelest na srdci a problémy se zrakem u Hazel se podařilo překonat a dneska se děvčata těší dobrému zdraví.

Život velké, dominantně holčičí rodiny mohou diváci sledovat v reality show, která běží od roku 2016 na placeném lifestylovém kanále TLC. Zatím nejnovější, sedmá série měla premiéru letos v létě, byla ovšem kratší kvůli pandemii koronaviru a následné karanténě, která znemožnila štábu v domě Busbyových natáčet. Manželé se ale snažili vyjít fanouškům vstříc a rodinné události z jara tohoto roku natočili sami. Kromě toho je rodina aktivní i na sociálních sítích a jejich Instagram je koncentrovaná holčičí roztomilost s více než milionem sledujících.

Poporodní depresí trpěl i otec

A co dělají rodiče, aby zvládli takový zápřah? Zpočátku to nebylo snadné, a otec rodiny dokonce trpěl po narození dětí poporodní depresí. O svých psychických potížích otevřeně promluvil, aby zvýšil povědomí o tom, že tato diagnóza, připisovaná spíš rodičkám, může ve skutečnosti postihnout až čtvrtinu nových otců. U novopečeného otce šesti dcer úzkost zvyšoval i pocit zodpovědnosti za tak velkou rodinu, jejímž byl primárním živitelem. Ale manželé dokázali vše zvládnout a stále tvoří pevnou rodinu.

V současnosti žijí sympatičtí rodáci z jižanské Louisiany v texaském Houstonu. Kromě péče o rodinu je však pro ně důležitý i jejich partnerský vztah. Jak matka šesti dcer Danielle píše na svém blogu, i v největším rozruchu se snaží věnovat pozornost jeden druhému, i kdyby to měla být jen otázka: „Jak ses dneska měl/a?“ Případné problémy si nenechávají pro sebe, ale vždy se snaží je spolu probrat. Dávají si najevo, jak je pro ně společný čas důležitý, a také se vždy snaží si nějaký jen pro sebe vyšetřit, aspoň na krátké večerní rande. Ale třeba při příležitosti 13. výročí svatby zajistili pro děti hlídání a vyrazili jen ve dvou na dovolenou k moři. Díky skutečně zaslouženému odpočinku se pak mohli opět vrhnout do krásného, ale náročného života rodičů šesti dcer.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky