Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 záhad, které se snaží NASA před veřejností léta zatajit

5 záhad, které se snaží NASA před veřejností zatajit
5 záhad, které se snaží NASA před veřejností zatajit
Zdroj: Shutterstock.com, Youtube.com
Prohlédněte si všechny fotografie (13)

Jistě jste zaznamenali některé konspirační teorie, které tvrdí něco úplně jiného, než světu předkládá NASA. My jsme vybrali pět nejzáhadnějších, které nedávají vědcům ani obyčejným smrtelníkům spát.

NASA nebo-li Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (anglicky National Aeronautics and Space Administration) je americká vládní agentura zodpovědná za americký kosmický program a všeobecný výzkum v oblasti letectví. NASA začala fungovat 1. října 1958. Nejznámější zařízení NASA je Kennedyho vesmírné středisko (KSC) na Floridě, kosmodrom, ze kterého od roku 1968 startují všechny americké pilotované kosmické lodě.

Konspirační teorie je pojem, který je v současnosti používán téměř výlučně pro odkazování na okrajové teorie, které vysvětlují historické nebo současné události jako výsledek tajného spiknutí skupiny mocných činitelů. Zastánci konspiračních teorií obvykle tvrdí, že touto skupinou jsou vlády, tajné služby, mocné korporace nebo mezinárodní organizace, tajné spolky, představitelé určitých národů či náboženství nebo i mimozemské civilizace. Pojďme se podívat na pět věcí, které se NASA snaží nebo snažila před veřejností utajit.

Co si myslíte o těchto záběrech?

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky