Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 věcí, které v pokojích teenagerů nesmějí chybět

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Máte syna ve věku teenagera, anebo dokonce staršího, ale z domova se mu nechce? Poradíme vám, co by v jeho pokoji nemělo chybět.

Patří váš syn již dávno mezi teenagery, anebo má dokonce »osmnáctku« za sebou, ale přesto se mu z »rodného hnízdečka« nechce? Nedivte se, bydlení u rodičů do co nejvyššího věku je totiž stále větším trendem. Je totiž velmi pohodlné – veškerý komfort má muž jako na dlani. Kdo by se o něj tak pěkně staral jako maminka! Pokud takovou situaci velmi dobře znáte, pořiďte mu alespoň pár vychytávek do jeho pokoje. Špinavé prádlo pohozené po zemi díky nim už nebude tvořit nepravidelný dekor na koberci a smetí se nebude válet všude kolem. Co tedy pořídit mladým mužům do jejich pomalu pokojů, aby se tím ulehčil život i vám?

Jděte na velký nákup!

Ať už s ním, nebo bez něj, vydejte se na velký nákup. Pokud s sebou syna berete, nezapomeňte pochůzku po obchodech dopředu pořádně promyslet a zkrátit ji na co nejmenší dobu. Jakékoliv delší nákupy totiž většinu mladíků silně deprimují.

1. Koš na odpadky

Koš na odpadky kupte v té největší velikosti, nebojte se ani rozměrů »popelnice«. Roztomilé malé koše, které se při častém použití do dvou dnů rozbijí, bude jen stěží někdo každý den vynášet. Nezapomeňte ani na vůni do koše a igelitové pytle na odpad. Další koš, který se hodí pořídit, je ten na špinavé prádlo. Kupte taktéž velikost XXL a v každém případě uzavíratelný. Pak už stačí jen naučit vaši »ratolest«, co do kterého koše patří – a máte částečně vyhráno.

Tip Kafe.cz

Dobrou volbou do mládeneckého pokoje může být bezdotykový odpadkový koš. Stačí se k němu přiblížit na 10 cm, koš se sám otevře a zase zavře. Takže se nemusíte bát, že by právě na zavření víka váš syn zapomenul. Koš se vyrábí také v objemu 50 litrů.

Cena: 3 493 Kč

www.koupelny-sen.cz

2. Malý ruční vysavač

Nikdo nemůže předpokládat, že zakoupením velkého těžkého vysavače, který se musí složitě rozkládat, zapínat a ovládat, se situace v pokoji vašeho syna vylepší. Úklid musí být co nejjednodušší, cokoliv co se musí strkat do zásuvky a poponášet po místnosti, je vnímáno jako nežádoucí. Zkuste tedy pořídit alespoň malý ruční vysavač a naučte jej, k čemu se používá!

Tip Kafe.cz

Ruční vysavač je dobrou volbou do každého pokoje – a do toho chlapeckého zvlášť. Odpadá totiž jakékoli zapínání do zásuvky. Stačí jej vytáhnout z podstavce, kde se nabíjí a hned můžete uklízet. Například akumulátorový vysavač Philips je navíc vybaven filtrem HEPA a zachytí i ten nejjemnější prach.

Cena: 1747 Kč

www.electroworld.cz

3. Stojan na noviny

Válí se po pokoji vašeho syna všude noviny a časopisy? Zkuste mu pořídit praktický odkladač, do nějž bude všechny tiskoviny umisťovat. Vy je pak jen vezmete a dáte do sběru.

Tip Kafe.cz

Stojan na noviny můžete nejen pořídit za pár korun, ale ještě v pokoji nemusí zabrat žádné místo – dá se totiž pověsit na stěnu. Tři úložné kapsy ocelového stojanu toho navíc pojmou docela dost.

Cena: 169 Kč

www.ikea.cz

4. Němý sluha

O němém sluhovi už jste asi slyšela. Pánové jen stěží zvládají poskládat oblečení a vrátit jej do skříně, a tak se v jejich pokojích většinou válí všude možně. Pořiďte tedy synovi němého sluhu a uvidíte, že pokoj bude vypadat o něco lépe, když košile a kalhoty budou jen na jednom místě!

Tip Kafe.cz

Němý sluha je skvělým pomocníkem pro všechny muže. Na trhu jej najdete v celé řadě provedení, materiálů a v různých cenách od několika stokorun do tisíců. Levnější variantu představuje například celokovový němý sluha Joly.

Cena: 832 Kč

www.nabytek-megastore.cz

5. Rozkládací sedačka

V bazarech se dá solidní rozkládací lůžko pro dvě osoby sehnat za babku. Nejdůležitější je co nejjednodušší systém rozložení. Sedačka nejen konečně utvoří místo, kde se dá sedět nebo kde mohou případné návštěvy přespat, ta kvalitní nahrazuje v malých prostorách postel – navíc její každodenní skládání nutí alespoň k nějakému zastlání ložního prádla. Zkuste to!

Tip Kafe.cz

Pokud se rozhodnete pořídit novou rozkládací pohovku, nemusíte do ní také investovat jmění. Kromě ceny ale dbejte i na to, aby šla snadno rozložit a měla snímatelný prací potah.

Cena: 5490 Kč

www.ikea.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky