Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 tipů pro dokonalé svatební fotky

Tipy pro dokonalé svatební fotky
Tipy pro dokonalé svatební fotky
Zdroj: ateliér 36x24
Prohlédněte si všechny fotografie (8)

Každý si přeje krásné fotky, na kterých bude vypadat dobře. A o těch svatebních to platí dvojnásob. Máme pro vás pár tipů, jak toho docílit.

Najít si v dnešní době svatebního fotografa není nic složitého, ale víte, jak na fotografiích vypadat co nejpřirozeněji a nejlépe? Pár tipů vám přináší fotografové Ondřej a Radek z ateliéru 36x24.cz. Svatby tito pánové vždy fotí ve dvou, a proto jim neunikne žádný důležitý moment svatebního dne.

1. Výběr fotografa

Výběr svatebního fotografa je možná tím vůbec nejdůležitějším na cestě ke krásným fotkám. Prohlédněte si tedy nejdřív práce jednotlivých fotografů na jejich webu, pročtěte komentáře od zákazníků na Facebooku a zajímejte se i o to, zda fotograf na svatby fotí sám, nebo má k ruce vždy i asistenta. Přeci jenom, "pochytat" všechny svatebčany k hromadnému fotu, přenášet světla i vybavení, to není pro jednoho člověka zrovna snadné a na výsledku by to mohlo být znát.

2. Profesionální make-up

Nevěsta by ve svůj den D rozhodně neměla šetřit na záležitostech, kterými jsou služby profesionální kadeřnice a vizážistky. Pamatujte na to, že make-up na focení vypadá o něco výrazněji než běžné denní líčení, ale na fotografii bude naprosto dokonalý. Skvěle sjednocená a sametová pleť též pomůže fotografovi při pozdějších úpravách a retuši fotek.

3. Dekorace

Svatební dekorace by měly ladit s celkovým rázem svatby i s vaším oblečením a květinami nevěsty. Myslete na to při plánování. Na fotkách pak tento soulad krásně vynikne.

4. Pohledy

Není třeba zírat při focení vždy nutně do objektivu. Naopak, vyzkoušejte zasněný výraz za fotografa, případně se dívejte na svého partnera. Pamatujte, že jen málokdo umí vysílat sebevědomé pohledy a úsměvy směrem k fotoaparátu.

5. Polibek

Svatební polibek novomanželů je vhodné o chvíli prodloužit a dát tak fotografovi možnost pořídit několik opravdu pěkných fotek. V případě, že se jen letmo a rychle dotknete rty, jen těžko můžete čekat překrásné romantické foto tak typické právě pro svatbu.

Kafe.cz říká:

Dobrý fotograf s klienty spolupracuje, dokáže korigovat jejich pózy i úsměvy a měl by mít celou akci pod kontrolou. Musí být dostatečně kreativní, ale zároveň respektovat přání a představy klientů.

"Nejdůležitější je být přirozený a svatební den si užít," zdůrazňují Ondřej a Radek z ateliéru 36x24.cz.

Další tipy pro svatební focení naleznete na webu ateliéru www.36x24.cz nebo na Facebooku

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


TOP recepty: Pochoutky pro pány!

TOP recepty: Pochoutky pro pány!

Muži jsou orientovaní spíše na maso, ale občas si chtějí trochu ten život osladit. Naše dezerty pro pány ale nejsou obyčejné – jsou šité jim na míru.…

Akční letáky