Ta, která vás zná od školy


Vy jste řekla: „Sednu si vedle tebe.“ A ona odpověděla: „Tak jo.“ Přibližně takhle mohlo vaše přátelství vzniknout někdy v první třídě základní školy. Od té doby jste na sebe napojené, ať už jste v kontaktu denně, nebo se delší čas nevidíte (to pak volně navazujete, jako kdybyste se rozloučily před chvilkou).
Můžete jí zavolat naprosto kdykoliv a není jí zatěžko popadnout krabici s papírovými kapesníčky a jet vás (pokolikáté už?) zachraňovat. Bezostyšně bude tvrdit, že ten chlap, který vás právě opustil, je čistokrevný bídák. Ale až za pár týdnů přijdete, že jste zpátky spolu, dá vašemu vztahu šanci.
Ví o vás všechno a vy víte všechno o ní. Díky tomu, že zná souvislosti, může poskytnout velmi cenné rady.

Jestliže vám tvrdí, že děláte ve vztazích (v čemkoliv) stále stejnou chybu, pozorně jí naslouchejte.

Možnost žen vypovídat se mezi sebou považují lékaři za terapii a také důvod, proč trpíme mnohem méně srdečními chorobami a onemocněním kardiovaskulárního systému.

Ta, která vás vytáhne

Ukazuje se, že pokud cvičíte ve dvojici s kamarádkou, dosahujete až o třicet procent vyšší výkonnosti. Dokázal to jeden zámořský výzkum a zní to logicky – jste sice kamarádky, ale zároveň KONKURENTKY. Ani jedna z vás nechce zůstat pozadu, takže vědomě i podvědomě soupeříte a tím jedna druhé pomáháte. Nehledě na to, že jedna druhou popostrčíte ve chvíli, kdy hrozí, že nevstanete z gauče.
Proto se společně s kamarádkou i dobře hubne. Určitě by vás netěšilo, kdyby jí se dařilo a vám ne – budete se tedy víc snažit. Kromě toho, že nikdo jiný než opravdu dobrá kamarádka s vámi hodinu vliv mrkve na složení jídelníčku po telefonu rozebírat nebude.

Ta, se kterou pracujete

Mít spojenkyni přímo na pracovišti se nesmírně vyplatí. Psychologové označují taková přátelství termínem „přátelství s bonusem“. Jde o vztahy, které navazujeme mimo jiné i proto, aby se nám lépe pracovalo a dosahovali jsme lepších výsledků.
Možná byste se za jiných okolností minuly a přátelství by nevzniklo. Společný zaměstnavatel vás však svedl dohromady a taková kamarádka vás jednak posouvá dál a jednak váš život obohatí.

Na druhou stranu však mívá takové přátelství jisté hranice a je dobré si je ověřit, abyste věděla, na čem jste.

Než jí například svěříte, že jste měla něco s nadřízeným, musíte mít 100% jistotu, že je na vaší straně. Přátelství v zaměstnání pak nejlépe prověří situace, kdy jednu z vás povýší nebo odmění a druhou ne.

Ta, která je pro dámskou jízdu

Ruku na srdce, na některé aktivity se partner prostě vůbec nehodí. Například vlny podzimních slev si mnohem lépe vychutnáte s kamarádkou. Hledejte takovou, která vám bez obalu řekne, v čem máte velký zadek a v čem naopak sexy nohy.

Podle ankety Daily Mail vztahy mezi kamarádkami nejčastěji naruší:

nový muž

lepší práce jedné z nich

drby

úspěšnější dieta jedné z nich

kamarádka se odstěhuje a vztahy se zkomplikují

Průměrný Angličan má jen tři osoby, na které se může kdykoliv obrátit a 100% spolehnout. Jak jste na tom vy?

Ta, která je vždycky na vaší straně

Pokud máte vztahy v rodině v pořádku, platí tohle o jediné osobě na světě: Vaší matce. Když překonáte úskalí bouřlivého dospívání, o kterém herečka Veronika Freimanová (matka dvou dcer) trefně říká: „Dcery si brousí drápky na matkách,“ přemění se váš vztah na vzácné přátelství.
Podle psycholožky Lee Sharkey z University v Maine je vztah mezi matkou a dcerou zbytečně sentimentalizovaný, ale zároveň nedoceněný. „Jak žena vyrůstá, věnuje většinu své energie mužům,“ pokračuje. „Ale naší první láskou byly matky. Jestliže si to jako dcery neuvědomíme a nepřijmeme to, zbytečně se připravíme o zdroj životní síly a pochopení sebe sama.“

Dokonalý pocit zázemí a opory nám podle doktorky Sharkeyové může poskytnout jen matka.