Rády si pochutnáváte na hamburgerech či steacích? Pak je u vás větší šance, že se vám narodí chlapeček. Pokud se ale neobejdete bez sladkého a často mlsáte čokoládu, stanete se s větší pravděpodobností maminkou holčičky. Jihoafričtí vědci toto tvrzení potvrdili na pokusech s hlodavci.

Cukrem na holčičky

Vědci rozdělili laboratorní myši na dvě skupiny. První skupině podávali dávky steroidu dexamethazonu, který pomohl udržovat nízkou hladinu cukru v krvi, což v lidském těle způsobuje potrava bohatá na cukr. Pohlaví narozených myšek se potom porovnalo s pohlavím skupiny dalších pokusných myší, které byly živeny běžnou stravou. Myším, které jedly normální stravu, se narodilo 53 procent myšek mužského pohlaví. Naproti tomu u myší, kterým byly podávány steroidy, to bylo pouhých 41 procent.

Jídlo ovlivní pohlaví

Pohlaví miminka ovlivňují pohlavní chromozomy. Spermie X a Y mezi sebou soupeří o to, která z nich dříve oplodní vajíčko. Pokud se to dříve podaří typu X, vznikne holčička, pokud typu Y, narodí se chlapeček. Výsledky výzkumu potvrdily, že jídlo, které žena přijímá, zásadně ovlivňuje prostředí v děloze a vytváří podmínky, které jsou příznivější buď pro mužskou, nebo pro ženskou spermii.

Teplé dny přejí chlapcům

Další studie se zabývala souvislostí mezi počasím a pohlavím miminka. I tady přišli vědci na zajímavé souvislosti. Finským odborníkům se podařilo dokázat, že v teplých letech přichází na svět daleko více chlapců. Pokud tedy nestojíte o překvapení, které vám nachystá osud a mermomocí chcete pohlaví potomka ovlivnit, nezbývá vám, než se pohroužit do zkoumání dlouhodobých předpovědí počasí. Každý stupínek nad teplotním průměrem znamená větší šanci, že to bude kluk.

Kafe.cz radí:

Jak ovlivnit pohlaví?

  1. Načasování styku Podle jedné z metod je důležité správně si načasovat pohlavní styk, při němž dojde k početí. Pokud toužíte po holčičce, měla byste si jej naplánovat dva až tři dny před ovulací, zatímco chlapeček se s větší pravděpodobností narodí při početí v období ovulace.
  2. Pozice ženy Na vznik pohlaví má údajně vliv i pozice ženy při početí. Pokud má hlavu na sever, narodí se chlapeček, je-li otočená na jih, přijde na svět holčička. Těžko ovšem říct, co se narodí, směřuje-li hlava na východ či na západ.
  3. Sudé a liché dny Další teorie je toho názoru, že pokud dojde k početí v sudé dny, narodí se spíše holčička, v liché zase chlapeček. Ovšem berte to s rezervou – který den jste se narodila vy?
  4. Snídaně Britští vědci přišli na to, že ženám, které vynechávají snídaně, se častěji rodí holčičky. Naopak těm, které si je neodepřou, se více rodí kluci. Údajně je to díky tomu, že vyšší hladina glukózy, která stoupá po jídle, podporuje růst mužského embrya.

Informace na internetu: