Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

10 zajímavých faktů, které jste pravděpodobně o Češích a České republice vůbec nezaznamenali

10 faktů, které jste nevěděli o Češích a České republice
10 faktů, které jste nevěděli o Češích a České republice
Zdroj: Shutterstock.com, Youtube.com
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Nebudeme vás nudit fakty, kolik litrů piva vypije ročně průměrný Čech nebo, kolik si k tomu zapálí jointů, ani vám nebudeme připomínat, že máme úspěšné hokejisty a fotbalisty a že jsme kdysi byli sklářská velmoc. Pojďme se podívat na fakta o Češích a Česku, které většina z nás nezná.

Česko, úředním názvem Česká republika, je stát ve střední Evropě, jak asi všichni víme. Ve své současné státoprávní podobě vznikl 1. ledna 1993. Počet obyvatel k 1. 1. 2017 byl 10 578 820, což nás zařadilo na 84. místo na světě.

V posledním sčítání lidu v roce 2011 se 63,7 % obyvatel Česka přihlásilo k české národnosti, která zcela převažuje ve všech okresech Česka, 4,9 % obyvatel deklarovalo národnost moravskou a 0,1 % národnost slezskou. Celkem 26 % obyvatel Česka využilo při sčítání lidu možnost nevyplňovat ve sčítacích formulářích dobrovolnou kolonku národnosti a ponechalo ji prázdnou.

Česko má jednu z nejméně náboženských populací na světě. Podle posledního sčítání lidu je 3,6 miliónu obyvatel bez vyznání nebo bez náboženské víry. To je 34,2 % populace.

A tuhle znáte? ;-)


Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pozor na úrazy

Pozor na úrazy

Zima je pomalu na ústupu a pěkné jarní počasí nás láká ven do přírody. Ideální čas jak se pomocí sportu a pohybu rozloučit se zimními kilogramy.

Akční letáky