Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

10 nejbizarnějších povolání

Zdroj: Profimedia.cz

Amerika je země neomezených možností, a tak zde najdete i bezpočet různých povolání. Vybrali jsme pro vás 10 takových, s nimiž se u nás nesetkáte.

Buď vůbec, nebo velmi zřídka. Možná vás inspirují k nějakému vlastnímu podnikání…

Zprostředkovatel snů

Toto zajímavé povolání se poprvé objevilo v Chicagu a brzy se rozšířilo do dalších měst – stalo se totiž velmi populárním. Jde o člověka, který se snaží převést vaše představy do skutečnosti – snaží se splnit přání, která se mnohdy zdají nesplnitelná. A to především v profesní rovině – například psychiatrovi pro výzkum domluví 20 schůzek po 20 víkendů s 20 dívkami z různých zemí apod.

Vybírač mozků

Co je toto za povolání, říkáte si… Jde o člověka, který například na jatkách, odstraňuje ze zvířecích hlav mozky. A tato funkce skutečně existuje!

Hlídač lesních požárů

Jde o povolání, s nímž se u nás asi nesetkáte, v Americe ovšem ano. Je ideální pro samotáře, kteří nemají strach z výšek. Proč? Protože jeho pracovní náplní je sedět na věži v přírodní rezervaci, nebo v parku a dívat se, zda někde nevzniká požár. Tuto práci prý chvíli dělal i Jack Kerouac.

Práce, Profese, Maskot Práce, Profese, Maskot Zdroj: Profimedia.cz

Testovač pachů

Další zajímavé zaměstnání. Jeho náplní je celý den očuchávat pachy z podpaží jiných lidí, na nichž se testují deodoranty a docílit toho, aby byly co nejúčinnější. Samozřejmě ty deodoranty.

Hledač

Práce, o níž byste možná neřekla, že se jí dá živit. Jednoduše řečeno, jde takové o naše Ztráty a nálezy. O člověka, který na objednávku hledá pro své klienty to, po čem zatouží – ať již ztracenou osobu, předmět, nebo něco, co musí mít – originální podepsané fotky, nebo oděv někoho významného.

Dělič vajec

Odděluje žloutky od bílků – všechno zkrátka nemůže být automatizované, a tak je občas i taková funkce potřeba.

Třídič kuřat

A je tu další zajímavá pozice – člověk, který třídí kuřata podle pohlaví. Sexování, jak se tento akt také nazývá, je důležité u snáškových slepic – kohout by vám totiž žádné vejce nesnesl.

Vyhlazovač záhybů

Než si koupíte nové boty, musejí být dokonalé, a tak je třeba vyhladit a vyžehlit všechny případné záhyby. A na to je tato speciální funkce – alespoň u ručně šitých botek.

Očichávač vajec

Další práce, která souvisí s vejci. V tomto případě pracuje zaměstnanec čichem a jeho úkolem je očichat rozbitá a nakřáplá vejce, zda jsou použitelná, nebo zkažená.

Maskot

Na jaře velikonoční zajíc, v zimě Santa Claus. A mezitím cokoli je potřeba. Takové povolání zastává maskot. Není to sice žádná legrace stát celé dny někde v kostýmu, ale uživit se s tím dá – alespoň v Americe.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Šátky na miminka (video)

Popularitu, kterou šátky na nošení dětí posledních několik let prožívají, jim nelze upřít. Proč si stále víc maminek pořizuje tuto praktickou pomůcku…

Akční letáky