Odborné poradny - jak fungují?

Co to jsou odborné poradny, jak s nimi pracovat? Popis pro odborné poradce a firmy, které mají zájem mít na Kafe.cz odbornou poradnu.

Tento článek obsahuje popis fungování tzv. odborných poraden na Kafe.cz. Na Kafe.cz jsou:

 • Poradnu o mezilidských vztazích, dostane se na stránku obsahující:

  • Název a popis poradny
  • Fotky poradců, kteří v dané poradně odpovídají
  • Odkazy na profily poradců (kde je o nich více informací)
  • Soupis dotazů zaslaných do poradny
  • Možnost přidat nový dotaz

  Když si pak rozkliknete konkrétní dotaz, tak odpověď odborníka je zvýrazněna červenou barvou, textem "odborný poradce" a fotka poradce obsahuje ikonu žárovky.

  Práce poradce s odbornou poradnou

  Práce s odbornou poradnou je pro poradce stejně jednoduchá, jako pro kteréhokoliv čtenáře práce s diskusními fóry. Stačí se v záhlaví (vpravo nahoře) přihlásit - přihlašovací jméno a heslo všem poradcům zašleme - a odpovídat na dotazy umístěné v "jeho" odborné poradně.

  Propagace odborného poradce

  Jakousi odměnou za péči o poradnu je zobrazení kontaktních údajů poradce nebo jeho firmy. Čím lépe pak poradce odpovídá, tím lepší si dělá PR a reklamu.

  V záhlaví odborné poradny i všech jejích příspěvků je zobrazena fotografie odborného poradce, případně i název jeho firmy. V profilu poradce (dostanete se na něj kliknutím na jeho jméno) jsou zobrazeny i kontaktní a další údaje - např. adresa, email, www stránky.

  Povinnosti poradce

  Povinností poradce je přijít se alespoň 1x týdně podívat do své poradny, jestli tam nejsou nové nezodpovězené dotazy, případně se přihlásit a zodpovědět je. Pokud bude poradce kontrolovat svou odbornou poradnu častěji, nebudeme se bránit :)

  Poradcem může být jak konkrétní člověk, tak celá společnost - pak můžou odpovídat různí zaměstnanci jménem firmy. Tím, že se odpovídající přihlásí, je zajištěno, že jeho odpovědi jsou označeny ikonou žárovky a přídomkem "odborný poradce". 

  O odbornou poradnu se může starat i více než jeden poradce - např. více zaměstnanců jedné firmy.

  Podklady pro založení poradny

  Co je třeba poslat, aby mohla být založena nová odborná poradna:

  • Popis, čím by se odborná poradna měla zabývat. Jinak řečeno popis odbornosti poradce aneb krátký text, na základě něhož budeme schopní vymyslet název a krátký popis poradny
  • Plné jméno, e-mail (nemusí být zveřejněn) a fotku odborného poradce, v případě že poradcem bude celá společnost, plný název společnosti. Dále také povolání nebo název funkce odborného poradce, případně jeho koníčky
   (v případě, že by si poradce nepřál zveřejňovat fotografii, máme náhradní řešení. Nicméně doporučujeme poradnu s fotografií, mají vyšší úspěšnost)
  • Kontaktní údaje, které chce poradce zveřejnit - název firmy, adresu, telefon
    

Další články

čtenářů si právě čte tento článek