Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chcete pomoci nevidomým? Zúčastněte se běhu pro Světlušku.

2. ročník Nočního běhu pro Světlušku je tady!
2. ročník Nočního běhu pro Světlušku je tady!
Zdroj:

Již ve středu 24. dubna 2013 se ve 21.00 opět postaví na start běhu potmě stovky nadšenců s čelovkami, kteří rozsvítí Stromovku a hlavně svět nevidomých. Přidejte se k nim a podpořte správnou věc.

Na trať vyrazí nevidomí sportovci se svými traséry, ale také čeští olympionici David Svoboda, Vavřinec Hradilek nebo Tomáš Dvořák. Nebude chybět bohatý doprovodný program v čele s patronkou Anetou Langerovou nebo Matějem Ruppertem.

Po loňské premiéře, které se zúčastnilo 818 běžců a podařilo se vybrat 318 000 Kč, je zde ročník druhý.

Přijďte se přesvědčit, že běhat ve tmě má smysl. Staňte se Světluškou i vy – s čelovkou, kterou obdrží prvních 500 registrovaných zdarma, se můžete připojit k obrovskému roji „Světlušek“, který přesně v devět večer prolétne Stromovkou.

  • Organizátoři běhu připravili opět tří a pětikilometrovou trať. Vybrat si můžete klidně až na místě. Pokud neběháte, přijďte se s námi jen tak projít.

Startovné je 450 Kč a celý výtěžek je určen Nadačnímu fondu Českého rozhlasu do sbírky Světluška na pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením.

V průběhu registrací, které začnou od 19 hodin, bude v plném proudu i doprovodný program.

Těšit se můžete na již zmiňovanou Anetu Langerovou, Matěje Rupperta, Pavla Nového, talentované nevidomé zpěváky, moderátory České televize a Českého rozhlasu a řadu dalších. Na pódiu nebudou chybět ani známá jména ze světa sportu. Účastníky nočního běhu přijde pozdravit vítěz londýnských OH v moderním pětiboji David Svoboda, bronzový kajakář z Londýna Vavřinec Hradilek nebo desetibojař a olympijský medailista Tomáš Dvořák.

Více informací o akci najdete na www.behprosvetlusku.cz
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky