2. ročník Nočního běhu pro Světlušku je tady!

2. ročník Nočního běhu pro Světlušku je tady!
2. ročník Nočního běhu pro Světlušku je tady!
Zdroj:

Nenechte si ho utéct. Ve středu 24. dubna 2013 se ve 21.00 opět postaví na start běhu potmě stovky nadšenců s čelovkami, aby rozsvítili Stromovku a hlavně svět nevidomých.

Po jejich boku vyrazí na trať nevidomí sportovci se svými traséry, ale také čeští olympionici David Svoboda, Vavřinec Hradilek nebo Tomáš Dvořák. Nebude chybět bohatý doprovodný program v čele s patronkou Anetou Langerovou nebo Matějem Ruppertem.

Po loňské premiéře, které se zúčastnilo 818 běžců a podařilo se vybrat 318 000 Kč, je zde ročník druhý.

Přijďte se přesvědčit, že běhat ve tmě má smysl. Staňte se Světluškou i vy – s čelovkou, kterou obdrží prvních 500 registrovaných zdarma, se můžete připojit k obrovskému roji „Světlušek“, který přesně v devět večer prolétne Stromovkou.

  • Organizátoři běhu připravili opět tří a pětikilometrovou trať. Vybrat si můžete klidně až na místě. Pokud neběháte, přijďte se s námi jen tak projít.

Startovné je 450 Kč a celý výtěžek je určen Nadačnímu fondu Českého rozhlasu do sbírky Světluška na pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením.

V průběhu registrací, které začnou od 19 hodin, bude v plném proudu i doprovodný program.

Těšit se můžete na již zmiňovanou Anetu Langerovou, Matěje Rupperta, Pavla Nového, talentované nevidomé zpěváky, moderátory České televize a Českého rozhlasu a řadu dalších. Na pódiu nebudou chybět ani známá jména ze světa sportu. Účastníky nočního běhu přijde pozdravit vítěz londýnských OH v moderním pětiboji David Svoboda, bronzový kajakář z Londýna Vavřinec Hradilek nebo desetibojař a olympijský medailista Tomáš Dvořák.

Více informací o akci najdete na www.behprosvetlusku.cz
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky