Trendem letošního léta jsou podle Mishy Čadkové, majitelky Misha/hair studio, kreativní ředitelky HCF a styling ambassadorky pro Loreal, pastelové barvy, ofiny, ležerní styling a hlavně zvlněné vlasy. Není tedy divu, že plážové vlny tak frčí.

Jak pečovat v létě o vlasy?

Zdravé vlasy = krásné vlasy. V létě trpí mnohem více, než v jiných ročních obdobích. Abyste neměly vysušené, roztřepené, vyšisované vlasy bez lesku je potřeba o ně pečovat úplně stejně jako to děláte s pokožkou celého těla. Tedy chránit je před vnějšími vlivy. „Důležité je vždy používat masku nebo kondicionér, nejlépe ze sluneční řady, a následně používat ochranný sprej nebo krém, který ochrání vlasy před vlivem slunce,“ vysvětluje Misha Čadková.

Tip Kafe.cz:

Jaké výrobky by měla obsahovat kosmetická taštička s vlasovou kosmetikou

  • Základem je dobrý šampon a péče
  • Dále ochranná péče před foukáním
  • Styling vybraný na míru každému

Jak na vlasy?

Samotná úprava vlasů by se měla řídit několika pravidly. Tím nejdůležitějším je správné rozčesávání vlasů. Podle odbornice Mishy Čadkové je stále nejlepší oblíbený tangle teezer. Víte, ale jak si upravovat vlasy, když…

…máte jemné vlasy: Důležitý je šampon a péče. „Taktéž je důležitá správná diagnostika u kadeřníka, který vám doporučí vhodnou péči. Ta se vždy odvíjí od pokožky. Já pak nedám u jemných vlasů dopustit na pudrové spreje pro zvětšení objemu,“ vysvětluje majitelka salonu Misha/ hair studio - raw beauty.

…se vám vlasy mastí: „Stále jsme u správné diagnostiky. Nutné je tedy zjistit příčinu maštění,“ říká odbornice s tím, že většinou jde o špatný šampon nebo hormonální změny.

…chcete lokny: Misha Čadková v takovém případě doporučuje používat dobrou kulmu. „Nepoužívejte silné masky, vlny po nich nedrží, ale po natočení použijte pudr do vlasů, který vlny pěkně podrží. Následně pročesejte, a pokud vlny nedrží, natočte ještě jednou po velkých pramenech.“

…chcete dodat objem: „Pro dodání objemu je vždy dobré vlasy alespoň lehce natočit a pročesat,“ říká závěrem Čadková.