Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Veronika R. po operaci a krásná

Plastické proměny
Plastické proměny
Zdroj: Mojereklama.cz, Surface – Professional make up school, www.kopy.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (7)

Co se změnilo v životě poslední účastnice Plastických proměn?

Ve všech třech případech šlo o náročné zákroky, které vyžadovaly nejen důkladnou přípravu, ale také dlouhou dobu hojení. Veronika R. (připomeňme si její příběh zde) absolvovala nejinvazivnější zákrok - plastickou operaci břicha. ,,Veronice jsme během operace z břicha odstranili přebytečnou kůži a tukovou tkáň. Rozdíl byl samozřejmě vidět hned po operaci, navíc paní Veronika od té doby ještě několik kilo zhubla, takže teď je změna opravdu patrná na první pohled,“ říká MUDr. Andrea Musilová z Asklepionu – kliniky a institutu estetické medicíny, která Veroniku na konci loňského roku operovala. Dodává, že málokterý zákrok přináší tak velkou úpravu postavy, jako plastika břicha.

Nejsilnější motivace

Pro paní Veroniku, matku dvou synů, byla výhra v soutěži příležitostí k novému začátku a motivací k tomu, aby shodila kila, nabraná po porodech. A aby se všem dámám začínalo ještě lépe, daroval jim portál Kafe.cz také kosmetickou proměnu. Všechny tři výherkyně nalíčily  vizážistky ve studiu SURFACE - professional make up school. Na závěr zde také absolvovaly focení v ateliéru s profesionálním fotografem. O tom, co jim plastické proměny přinesly, jsme si s Veronikou povídaly, zatímco ji líčila vizážistka Hana Hloušková.

Veroniko, tak jak pokračuje hubnutí?
Po abdominoplastice jsem zhubla 5 kilo a ještě mi zbývá 7 kilo, abych se dostala na svou vysněnou váhu. Tak snad to zvládnu do konce roku.

Jak reagovalo vaše okolí, když jste se vrátila z kliniky?
Rodina i kamarádi jsou báječní. Změny si všiml skoro každý a snad všechny reakce byly pozitivní. Přátelé na mě vidí nejenom to, že mi ubyly killogramy, ale především to, že se mi zvedlo sebevědomí. Snažím se brát život trochu jinak, než dříve. Změnou byl nadšený i přítel, ale řekl mi, že to nemuselo vůbec být. Tak jsem ho ujistila, že to nedělám pro něj, ale pro sebe (směje se).

Když se ohlédnete za sebou a zrekapitulujete celou soutěž – v jaké chvíli jste se cítila nejhůře?
Úplně nejhorší to bylo asi deset minut před operací, kdy už jsem nemohla vydržet to čekání a také na mne dolehl v plné míře strach. Bála jsem se komplikací, přece jen šlo o velký zákrok. Chtěla jsem mít všechno za sebou a vrátit se v pořádku ke svým třem chlapům.

 Plastické proměny

A co naopak nejsvětlejší okamžik?
Ten přišel paradoxně ve stejný den. Největší radost jsem totiž měla, když jsem se po operaci probudila a uviděla jsem poprvé své nové břicho. To bylo naprosto úžasné. A skvělé je, že ten super pocit stále trvá. Jak jdou kila dolů, je to lepší a lepší.

Po všem dobrém i špatném, co jste si prožila – kdybyste měla tu možnost – šla byste do podobné soutěže znova?
Ano. Nebylo vůbec jednoduché vyrovnat se s negativními a urážlivými reakcemi v komentářích a ani samotný zákrok nebyl snadný. Ale stálo to za to. Teď se cítím skvěle a hlavně mně to hrozně povzbudilo a motivovalo k dalšímu hubnutí. A co je také důležité: sama bych na tu operaci nikdy nenašetřila. A pokud ano, peníze bych si nikdy nenechala pro sebe – vždycky by se našlo něco důležitějšího. Investovala bych je do dětí nebo čehokoliv jiného, zkrátka vždycky najdete hromadu jiných priorit, než jste vy sama.

Co byste poradila těm, kteří mají podobný problém a uvažují o plastické operaci? Doporučila byste jim ji?
Všem, které trápí na jejich vzhledu cokoliv, co nemohou sami ovlivnit, a co je zdrojem mnoha mindráků, vzkazuji: Jestliže máte celoživotní komplex, určitě do toho jděte! Je to super pocit, když všechno vyjde. Ale pozor, je důležité, abyste to dělali jen kvůli sobě a pro sebe!

Plastické proměny

Pod rukama vizážistky ze SURFACE – professional make up school se Veronika stala ještě krásnější.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky