Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Věra (43): „Proměna bude příjemná změna.“

Zdroj: Mojereklama.cz

Paní Věra se rozhodla pro radikální krok – úplně poprvé si totiž v rámci naší proměny nechá změnit účes a vyzkouší líčení, kterému se doposud vyhýbala...

„Řekla jsem si, že je správný čas na velkou změnu, jakou jsem ještě nikdy neabsolvovala. Ke kadeřníkovi nechodím, ale občas jsem si vlasy barvila sama. Proměnu mi navíc doporučila i moje šestnáctiletá dcera, která mě k tomuto experimentu povzbudila,“ svěřila se nám Věrka. A prohlásila o sobě, že je flegmatik, takže jí nebude nevadit, když proměna bude radikálnější.

Před proměnou...

Věrka si na návštěvy kadeřníka nikdy nepotrpěla a s líčením má špatné zkušenosti. Pár poku-sů proběhlo, s make-upem však nebyla úplně spokojená, a proto časem na dekorativní kosmetiku úplně zapomněla. „Upřednostňuji jiné věci, ale zároveň musím připustit, že přírodě se má občas pomoci,“ říká usměvavá Věrka, která očekává vzrušené reakce na proměnu i u kolegů v práci.

Je totiž zaměstnaná jako mistr výroby v potravinářským průmyslu, takže je stále v kontaktu s lidmi, kteří společně s ní mají na starost řízení celého provozu. Často pracuje i o víkendech, a tak jí volného času moc nezbývá. A když už se objeví nějaká ta "skulinka", nejraději odpočívá a čte.

Proměňujeme...

Co s vlasy? Nastupuje kadeřník

Vlasy: Jitka Rohlíková, vlasové studio HP design www.studiohpdesign.cz

Bylo jasné, že v tomto případě půjde o radikální změnu, která kompletně změní Věřinu image. Kadeřnice Jitka s Věrou nejdříve důkladně naplánovala celý postup a vybrala vhodnou barvu a účes. „Věra je jemný jarní typ, ke kterému se nehodí výrazné barvy. Nejlepší bude jednoduchý sestřih oživený přírodními odstíny, které vyzdvihnou přednosti v obličeji a dodají potřeb-nou eleganci.“

Jitka začala nanesením tmavšího melíru, přes který aplikovala světlý přeliv. Ten skvěle "odrazí" béžovohnědé tóny ve světlé pleti a bude působit něžně i vkusně.

Pak se Jitka pustila do úpravy účesu. „Uděláme mikádo,“ prohlásila a začala vlasy postupně sestřihávat po částech až k bradě. Vrchní vlasy tak byly o něco kratší než ty pod nimi – tak bude podtočené mikádo i ofina lépe držet.

Při finální úpravě stačilo vlasy vyfoukat přes velký kulatý kartáč směrem dovnitř a silně je vyčesat a natřást do tvaru.

S vizáží poradí vizážistka

Vizáž: Michaela Adamová, www.marionnaud.cz, značka Shiseido

Pro vizážistku Míšu byla Věra velkou výzvou. Byla totiž první, kdo si na Věrce mohl vyzkoušet líčení a naučit ji praktické triky, které z ní udělají mladší a atraktivnější dámu. Míša ovšem musela připustit, že Věra tak měla činit už dávno – je totiž přesně ten typ, u něhož líčení vyzdvihne přednosti, které pak mají vliv na vystupování i charisma. „Make-up je navíc ochrana pleti, zvláště pokud žijeme ve velkoměstě. Rovněž pravidelná návštěva kosmetičky nebo domácí ošetření ve formě vyživujících masek je důležité,“ vysvětlovala Míša.

A hned Věrce doporučila několik základních přípravků, do kterých by stálo investovat. Pak se už pustila do samotného líčení.

Celý povrch pleti Míša nejdříve pečlivě očistila tonizační vodou a následně nanesla silně hydratační denní sérum. Aby zmírnila povadlé kontury obličeje, zvolila liftingový make-up – tím opticky sjednotila a vyrovnala celý povrch. Světlý pudr pak nanášela velkým štětcem, přičemž nezapomněla na všechny záhyby (hlavně kolem nosu a očí).

Přirozeného a jemného zvýraznění oka Míša docílila použitím jemného bílého stínu na celé pohyblivé víčko. Pro oživení stínování pak ještě aplikovala intenzivnější nános černé řasenky, který oči více otevřel.

Bronzová tvářenka a růžová rtěnka, které Míša aplikovala jako poslední, pak byly třešničkou na dortu celého líčení.

Po proměně...

Líčení – použité přípravky

Vizážistka použila na nalíčení Věry následující přípravky dekorativní kosmetiky Shiseido:

  • Balacingsoftener.
  • Rozjasňovač.
  • Tekutý make-up.
  • Kompaktní pudr.
  • Třpytivé stíny na oční víčka.
  • Řasenka.
  • Tvářenka.
  • Kontura na rty.
  • Transparentní lesk – tmavě růžový.

A co na proměnu říkala Věra?

„Je pro mě těžké si najednou zvyknout na takovou změnu. Přesto cítím, že mě proměna velice prospěla a ukázala mi cestu, jak o sebe pečovat.“

Vizitka vizážistky:
Beauty Consultant
Odborná poradkyně parfumérie Marionnaud Palác Flóra
Značka: SHISEIDO – nová prémiová řada Future Solution LX
GSM: +420 731 585 808

Vizitka kadeřnice:
Top vlasový specialista Kadus, specializace na melír, střih a barvení
Praxe: James Hair
Studio: Kadus
Telefon:  222 221 585

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky