Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Učitelka zpěvu Dana (32): Jsem věčná studentka

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

Dana učí soukromě zpěv, ale kromě toho dělá ještě velkou spoustu dalších aktivit. Po střední pedagogické škole si šla splnit velký sen a vystudovala operní zpěv na Pražské konzervatoři. Tím ale její vzdělávání ani zdaleka nekončí.

Po konzervatoři vystudovala pedagogickou fakultu UJEP (Ústecká fakulta Jana Evangelisty Purkyně) a v současné době studuje na Husitském institutu religionistiku a teologii. Ptali jsme se Dany, proč takový rozptyl? „Nemyslete si, že jen studuji! Samozřejmě při tom pracuji. Kromě soukromých hodin zpěvu, ve kterých dávám prostor velmi přirozenému vývoji hlasu každého mého žáka, dělám ještě kulturní referentku při husitském kostele svatého Václava v pražských Vršovicích. Při této práci bylo důležité, abych měla alespoň teologické minimum. Historie mne vždycky bavila a tak jsem se přihlásila na Husitský institut. Až tuto vyšší odbornou školu dokončím, chci se věnovat naplno italštině. Itálie je moje země zaslíbená. Tam bych možná jednou chtěla i bydlet.“

A jaký byl důvod k proměně?

„Do proměny jsem se přihlásila sama, protože jsem se rozhodla se sebou něco udělat. Od září začíná zase koncertní sezóna a budu mít hodně vystoupení. Moje barva vlasů už je hodně vybledlá, jsou vidět odrůsty a chtěla bych trochu oživit také střih a poradit se ohledně líčení.“ Pojďme se tedy podívat, co s ní kadeřnice Kateřina a vizážistka Tea provedly.

Před proměnou...

Kateřina konstatovala, že Dana má vlasy dlouhé, relativně nepoškozené, poddajné a středně silné kvality. Rozhodla se přistoupit na kontrastní barvení. Červeno-vínovou barvu (Martix) kadeřnice prosvětlí silnými pruhy světlé barvy a tím se docílí oživení a krásného odstínu jako stvořenému pro blížící se podzim.

Vizáž

Hned po vlasech si Danu vzala do parády vizážistka Tea. Měla radost. „Dana má opravdu hezkou pleť i když jí už počínají mimické vrásky a je lehce dehydratovaná. To je ale problém většiny žen.
Tea nám prozradila: „Mnoho žen si myslí, že když již použijí make-up nebo tónovací krém, musí ho už použít na celý obličej. To ale naprosto není nutné. V případě Dany například použiji tónovací krém opravdu jen od nosu a lehce do ztracena. V tomto dělá mnoho žen zbytečnou chybu.“

Na nerovnosti nebo drobné pigmentové skvrnky a pihy použiji korektor a poté ještě pudr. Kontury obličeje zvýrazním jako obvykle tvářenkou.
Vzhledem k tomu, že Daniny rty jsou popraskané, použiji výživu na rty, která ihned praskliny ve rtu zacelí.

S očima si Tea také vyhrála. Zlatou částí dvou barevných stínů pokryjeme celé víčko a tahem z vnějšího koutku takřka do poloviny horního víčka vytvoříme mandlový tvar druhou – měděnou barvou.
Tea radí dále: „Obvykle se tvrdívá, že když má oko přepadlé víčko, nemůže být použita perleť, protože se tím nedostatek ještě zvýrazní. To je ale pravda jen částečně. Perleť se může použít, ale výhradně jen na pohyblivé víčko. Nesmí přesáhnout do nadočnicového oblouku, protože jinak uškodí výslednému efektu a v tom to právě vězí.“

Na závěr líčení ještě přijde nezbytná řasenka a jemný lesk na rty

Závěrečný styling vlasů a jde se na focení!

Po proměně...

Dekorativní kosmetika, kterou použila Tea Flak při líčení Dany:

Skin Tone č.2, od nosu do tváří lehce do ztracena
Korektor Light
Tvářenka Rose
Pudr Ecru
Výživa na rty Lip Perfect,
Oční stíny California Girl,
Řasenka In Focus
Lesk Honey Lips

Kosmetička Martina Koblížková Daně doporučuje:

Odlíčení

1. Demaquillant Fraicheur (odličovací pleťové mléko)
2. Tonique Fraicheur (tonikum na normální a smíšenou pleť)
3. Eau florale d'Azahar (na odlíčení očí)

Oči

Ráno i večer

1. Sérum Lifting et anti-rides contour des yeux
2. Arovita gel contour des yeux (krémový gel na okolí očí a rtů)

Obličej

Ráno

1. Sérum anti-taches apaisant (zklidňující, rozjasňující, hydratační sérum)
2. Creme Eclaircissante hydratante (rozjasňující, hydratační krém)
3. Fluide protecteur SPF 15

Večer

1. Sérum Raffermissant premier rides(vitamínové sérum proti prvním vráskám)
2. esenciální aroma olej - Soin d'arome a la Mandarine (odvádí toxiny z těla přes lymfatický systém, vyživuje a revitalizuje).
3. Creme Eclaircissante hydratante (rozjasňující hydratační krém)

Specifická péče

1 až 2x týdně aroma peeling doux (gumovací peeling). Po ogumování nanést na deset minut Masque hydratant au kiwi. Na závěr masku smyjeme vlažnou vodou.

Realizátoři proměny

Tuto proměnu pomohli zrealizovat: Vizážistka Tea Flak (značka Sebastian Trucco), kadeřnický salon Style a kosmetická poradkyně Martina Koblížková (značka Darphin Paris). Více informací...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky