Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šéfeditorka KAFE.cz Jana (39): Jak mě postupně přešel smích

Zdroj: Jan Kundera
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Řekla jsem si, že do toho půjdu taky... Absolvovala jsem luxusní Proměnu s Fleur de Santé a vy si můžete prohlédnout výsledek. Až po týdnech odstupu o svém zážitku dokážu souvisle psát. Přečtěte si proč.

Jedno je jisté. Tahle Proměna mi ukázala, že samu sebe až tak docela neprožívám, což je zpráva veskrze pozitivní. Protože když fotky dorazily do redakce a já viděla snímky před Proměnou, nepropukla jsem v zoufalý pláč, ale dostala záchvat smíchu. Ten mě pak přepadal při každém rozkliknutí a Katka mi s ním rozhodně nepomohla. Poznamenala totiž (ona je taková třeskutě věcná...:-), že vypadám jako: "...divná osoba, která si povídá v metru pro sebe a na nábřeží vozí kočky v kočárku." Od Proměny uběhlo pár vánočních týdnů a smích mě trochu přešel. Místo toho jsem začala přemýšlet, jak je možné, že když normálně vypadám TAKHLE:

Zdroj: Jan Kundera

Zdroj: Macciani, www.macciani.estranky.cz, video: Jan Kundera

Najednou jsem ráno vypadala TAKHLE:-(

Před proměnou:

Zdroj: Jan Kundera  

To je fakt tristní a proto jsem pro Vás shromáždila důvody, které by Vás od podobné zoufalé fotky (například pořízené narychlo v automatu) mohly zachránit.

 • Dejte si pozor na světlo. Podobné je ve zkušebních kabinkách. Všimněte si, že v nich nevypadá dobře NIKDY NIKDO.
 • Neoblékejte si na sebe ve spěchu divnou o dvě čísla větší blůzku a když už, tak si ji symetricky srovnejte, abyste nevypadala, že jste ji chvatně nahodila při požárním poplachu.
 • Jestliže se nestihnete učesat pořádně, stáhněte vlasy do culíku a pokud nezvládáte ráno líčení nasaďte si výrazné brýle, hodně pomohou.
 • Neupravená před fotoaparát "Vůbec nelezte!". S nadsázkou se dá říct: Přepudrujte se, i kdyby vás zatkla a mínila vyfotit policie.

Zdroj: Jan Kundera

Krok první: Sjednocení pleti. V mém případě to není nic jednoduchého. Hormonální procesy v těhotenství způsobily vznik tzv. "těhotenské masky" - tmavšího okolí kolem úst. Odborná literatura uvádí, že jen ve zcela výjimečných případech zabarvení přetrvá i po porodech. Jsem ta výjimka, jak jinak. Masku nosím dvanáct let a nečekám, že by se odporoučela. Proto měla vizážistka Radka Kissová spoustu práce, aby moje pleť získala jednotný odstín.

Zdroj: Jan Kundera Zdroj: Jan Kundera  

Krok další: Úprava obočí. Věděla jsem, že se na moje zanedbané obočí Radka vrhne. Má pravdu, tvar obočí nesmírně určuje vzhled. Takže, milé dámy, nezanedbávat péči.

Zdroj: Jan Kundera Zdroj: Jan Kundera

Krok třetí: Líčení a účes na ples. Večerní líčení je výraznější, než denní. "Tmavoočky mají výhodu, mohou zvolit prakticky jakékoliv barvy," tvrdí Radka. "Ženy se světlejšíma očima musí být obezřetnější. Obecně se dá říct, že všeho moc škodí. Jestliže má žena modré oči, už bych modré stíny nevolila, aby modré nebylo příliš. Je to docela častá chyba, kterou vídám."

Náš tip: Víte, jak správně poznat, kam nanést tvářenku? Usmějte se na sebe do zrcadla, lícní kosti vystoupí a budete přesně vědět, jak zamířit štětcem. Tvářenku nanášejte vždy směrem od lícních kostí k uším "do ztracena". 

Po proměně...

Zdroj: Jan Kundera

Líčení – použité přípravky

Vizážistka použila na nalíčení následující kosmetické přípravky značky Fleur de Santé:

 • Podkladová báze-anti-ageing make up primer 94056
 • Tónovací pleťový krém Skin Experts č. 12560
 • Tekutý pleťový korektor Couleur de Fleur
 • Extra jemný kompaktní pudr č. 93865
 • Hnědá tužka na obočí Couleur de Fleur č. 93625
 • Oční stíny 4v1 93962 Earth
 • Černá řasenka Pump up Volume Mascara č. 94034
 • Rtěnka s kovovým leskem 93800 Autum Rose
 • Konturovací tužka na srty 93784 Terracota
 • Tvářenka Amaze č. 93734 odstín Flushy Honey

 Jak se přihlásit na proměnu na KAFE.cz?

Napište na promena@kafe.cz a přiložte svoji fotografii, případně důvod, proč se chcete nechat proměnit.

Zdroj: Macciani, www.macciani.estranky.cz, video: Jan Kundera

A příští pátek KATKA!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky