Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Restaurátorka Anička (26): „Líčení je vlastně také tak trochu restaurování!“

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

Dnešní proměna je svým způsobem speciální. Navštívili jsme se slečnou Aničkou známý pražský butik s luxusní pařížskou módou Arabella Fashion a v jeho prostorách v Dlážděné ulici jsme vybrali čtyři rozdílné modely, které podle našeho názoru Aničce nejvíce slušely.

Anička byla velmi překvapená, protože vůbec netušila, jakou módu jsme pro ni přichystali. „Butik Arabella Fashion jsem dosud nenavštívila. Nemám mnoho příležitostí navštěvovat večírky nebo plesy a věci, které běžně nosím, jsou velmi odlišné, než s jakými jsem se setkala v Arabelle.

Před proměnou...

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

„Do Proměny jsem se přihlásila na základě informací od mé sestry Terezy, která se v jednom z předchozích dílů proměn také objevila a velmi si to pochvaluje.“ Prozradila nám Anička. Protože ráda experimentuje a získává nové informace i zkušenosti, chtěla vyzkoušet něco úplně jiného a to jsme jí mohli dopřát.

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

V butiku nás přivítala dcera paní majitelky a vlídně nám představila různé modely z jejich nabídky. Nutno říci, že ke každému kusu dokázala podat přesné informace. Prozradila nám: „Naše klientela je široká. Chodí k nám jak manažerky a podnikatelky či známé osobnosti, tak také dámy, které si prostě chtějí jednou za čas dopřát něco krásného a doplnit tak svůj šatník. Mnoho z dam třeba potřebují něco speciálního na večírek či svatbu a nechtějí, aby ve stejném modelu potkaly ještě další tři ženy. To je také jeden z důvodů, proč zavítají právě k nám.“ Spolu s ní jsme Aničce doporučili čtyři kombinace, které byly velmi rozdílné a pokaždé se z Aničky stal tak trochu někdo jiný.

Prvním z modelů byl černý společenský kostýmek skládající se z vypasovaného sáčka (5900) a velmi úzké sukně s tolik módním zvýšeným pasem (3900 Kč). Kostýmek má zajímavě řešenou aplikaci - pruh béžové látky pokrytý krajkou prokládaný většími černými kaménky. Pro dovršení efektu jsme Aničce doporučili krásný černý klobouk.

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

Anička se věnuje restaurátorství historických budov i uměleckých děl. Je v posledním ročníku pražské Akademie výtvarných umění a svému oboru by se ráda věnovala i nadále. Mezi proměnou a svým budoucím povoláním našla zajímavou souvislost. Se smíchem konstatovala: „Připadá mi, že líčení je také vlastně svým způsobem restaurování. Z toho, co je pod povrchem, děláme něco hezčího, nového nebo jen trochu upraveného, vylepšeného.“

Druhá varianta se skládala z letních bílých šortek (2900 Kč) a červené zavinovací halenky (3900 Kč), kterou bylo lze podle přání zavázat vzadu i na boku. Největším překvapením byly pro Aničku rudé střevíce na opravdu vysokém podpatku – velmi odvážné, ale velmi sexy.

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

Anička vyzkoušela množství krásných společenských šatů, ale nejvíce se jí střihově i barevně zalíbily tmavě fialové, vypasované tubové šaty s uzounkými ramínky (3900), jejichž přední díl byl zajímavě řešen nařasením a větší mašlí. Na tuto fotku jsme vyčesali Aniččiny nádherné dlouhé vlasy do vyššího drdolu, aby vynikla šíje.

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

Kromě restaurátorství se Anička zajímá o hudbu i výtvarné umění. Prozradila nám, že před lety chtěla studovat zpěv a dodnes se mu věnuje v rámci aktivního působení v souboru českého lidového folkloru. „Naši rodiče jsou oba umělecky založení, zabývají se výrobou dřevěných loutek. Všichni čtyři sourozenci jsme to po nich nějakým způsobem zdědili,“ prozradila nám také. Aniččinu zálibu ve folkloru zmiňujeme proto, že třetí model, ke kterému si Anička upletla cop, tak trochu folklor připomenul – letní červené šaty s bílými puntíky a velmi moderního balonového střihu byly svěží a Anička se v nich cítila uvolněně a pohodlně.

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

Na závěr jsme se Aničky zeptali, jak se jí odpoledne v butiku Arabella líbilo: „Každý model měl něco do sebe. Obávala jsem se jen černé barvy, kterou moc nenosím, ale klobouk tomu jednoznačně dodal šmrnc. Připadala jsem si jako anglická lady někde při čaji o páté. Fialové šaty mne nadchly. Nic takového v šatníku nemám a budu uvažovat o rozšíření své plejády oblečení i o společenskou variantu. Každá žena by asi měla mít ve skříni něco pro případ plesu či večírku. No a šaty s puntíky? Ty mě hodně pobavily. Připadala jsem si jako holčička, úplně mě to změnilo. Ne nadarmo se asi říká, že šaty dělají člověka. Arabella nenabízí nejlevnější módu, pro mne jako pro studentku nebo člověka, který začíná s prací, je většina věcí zatím nedostupných, ale uvědomíme-li si, že každý model tady je jedinečný, střihově precizní a materiálově kvalitní, cena zákonitě musí být vyšší. Bylo to rozhodně inspirativní odpoledne, mám nad čím přemýšlet jak v oblasti barev svých oděvů, tak i jejich střihů.“

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

 

Děkujeme za realizaci Proměny butiku Arabella Fashion.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky