"Dřív jsem bez makeupu nevyšla ani vynést odpadky. Dnes na rodičovské dovolené se líčím velmi nepravidelně. Čím jsem starší, tím méně se zkrášluji, lépe mi sedí přirozenost. Více času ale teď věnuji péči o pleť. S oblékáním stále bojuji. Mám v hlavě svůj styl, ale nějak pořád to nemohu vše doladit. Chystám se na velkou čistku šatny a na nákupy," usmívá se Petra při výčtu svých postojů k záležitostem krásy a stylu.

Přečtěte si také, jak sedl nový účes krásné Martině nebo jak Janu uvítala po proměně její malá dcerka

Jak se s proměnou vypořádá tým našich expertů?

Kadeřnický expert: Romana Prachařová - KLIER

Volba účesu a postup: Vlasy slečny Petry potřebovaly nutně ozdravit. Byly vysušené, s roztřepenými konečky. Kadeřnice se rozhodla o přirozený vzhled. Přeliv v barvě do hněda a výraznější zkrácení účes oživil a krásně zvýraznil oči dámy.

Expert na make-up: JanaSlezáková

Volba líčení a postup: Petra má citlivou pokožku. V létě tedy doporučuji fluidní make-up Bare Minerals, který je velmi jemný, bez parabenů, obsahuje cenné minerály, sjednocuje barvu pleti a má ochranný faktor UV 20. Oči jsem při líčení zvýraznila paletkou očních stínu nude Lancome, rty voděodolnou rtěnkou a tužkou Make up for ever a krémovou voděodolnou tvářenkou téže značky.

TIP vizážistky: Pro rozjasnění pohledu přidejte lehký dotek světlého či duhového očního stínu pod nadočnicový oblouk a do vnitřního koutku oka.

Rtěnku jsem smazala hned za rohem, jinak jsem ale s proměnou velmi spokojená.

5 otázek pro Petru

1. Proč jsem se do proměny na Kafe.cz přihlásila:

Vždycky mě zajímalo, co by se mnou udělali profíci. Takže jsem si splnila svůj malý sen.

2. Jak jsem se před proměnou cítila:

Těšila jsem se.

3. Čím mě proměna obohatila, inspirovala:

Utvrdila jsem se v účesu. Víceméně se mi potvrdilo, že mi sluší to, v čem se i sama cítím nejlépe.

4. Jak jsem s výsledkem proměny spokojená:

Moc jsem se necítila v líčení. Rtěnku jsem smazala hned za rohem. :-) Jsem zvědavá na fotky, třeba budou vypadat lépe, než si myslím.... Moc jsem spokojená s účesem.

5. Co na to, jak po proměně vypadám, říkali kolegové, partner a ostatní?

V den proměny mě vidělo jen pár lidí, kteří mi vše chválili. A já se cítila výborně. Druhý den už jsem byla zase stejná, jen se zkrácenými vlasy, takže to už nikdo nekomentoval.

Další proměnu najdete na www.kafe.cz příští pátek.

Za spolupráci děkujeme kadeřnictví KLIER pod vedením paní Markéty Brockové a profesionální vizážistce Janě Slezákové.