Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Proměny: Martina (35) -"S kudrnami je těžká práce"

Proměny: Martina (35)
Proměny: Martina (35)
Zdroj: Luděk Nechvátal, (ikony - Thinstock)
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Usměvavá Martina se chystá po mateřské zpět do zaměstnání a proměna na Kafe.cz je pro ni prý takovým prvním krokem k návratu do "normálního života". Jak si kadeřník Michal poradí s jejími často neposlušnými kudrnami? Čtěte dál...

Martina je maminkou dvou dcer a spolu s rodinou bydlí pár kilometrů za Prahou. Před mateřskou dovolenou pracovala v leasingové společnosti, kam by se nyní ráda vrátila. "Těším se zase na kontakt s lidmi a na to, že budu řešit i jiné věci než ty čistě mateřské," říká tahle půvabná rudovláska. 

"Manžel by byl smutný, kdybych přišla domů s krátkými vlasy nebo nějakou zcela jinou barvou, třeba blond. A já se zas bojím střihu na mikádo. Kvůli svojí bujné kštici bych myslím vapadala jako květák. U holiče se mi často stává, že mi tam vlasy rozčešou a vyfénují a mně pak trčí do všech směrů. No hrůza!" směje se Martina a Kadeřník Michal se už těší, až se pusí do práce.

Přečtěte si také, jak se z blondýnky Veroniky stala v mžiku brunetka

Jak se s proměnou vypořádá tým našich expertů? 

Kadeřnický expert: Michal Hájek

Volba účesu a postup: Martina má krásné dlouhé kudrnaté vlasy, které se na ulici moc často nevidí. Proto jsem se rozhodl tuto výjimečnost podpořit správným střihem pro délku a vlnitost vlasů. Jako magnet na pohledy pak zafunguje hluboká zrzavá barva, jen velice nenápadně rozpohybovaná o tón tmavšími proužky. Musím podotknout, že s takovými vlasy je práce potěšením.

Použité přípravky: Profesionální vlasová kosmetika Aloxxi

Expert na make-up: Jarmila Zedníková

Volba líčení a postup:

Pleť: Martina má velmi jemnou, dalo by se říci, že téměř porcelánovou pleť. Nejprve proběhlo čištění a denní péče. Martina má to štěstí, že nemusí skrývat žádné nedostatky, proto jsem pleť sjednotila lehkým make-upem, pod který jsem nanesla speciální bázi, díky níž make-up déle vydrží. Použití korektoru nebylo třeba, na make-up jsem jen nanesla transparentní fixační pudr, který pleť přirozeně zmatní, zafixuje make-up a ochrání ho během celého dne. Tvářenku volím jemnější, protože kontrastní jsou na Martině vlasy.

Oči a obočí: Použila jsem pudrové oční stíny. Nejprve jsem zvolila světlý podkladový stín a nanesla ho na celé víčko, do vnitřního koutku a pod obočí. Celé víčko jsem vystínovala meruňkovo-lososovým odstínem. Martině jsem lehce zvýraznila obočí světle hnědou tužkou a pak ještě lehce vystínovala. Protože Martina má velmi světlé řasy, volila jsem hnědou řasenku, která se perfektně hodí k jejímu celkovému make-upu.

Rty: Martina má velmi plné a krásně tvarované rty a klidně si může dovolit použít výraznější rtěnku, proto jsem zvolila sytější barvu a jemně jsem rtěnku ještě přetáhla leskem ve světlém odstínu.

Tip vizážisty: Pokud máte porcelánovou a jemnou pleť tak jako Martina, určitě každý den používejte make-up a denní krém s ochranným faktorem. 

Použité produkty

  • Pleťová voda pro normální pleť, 119 Kč
  • Imperial make-up 149 Kč
  • Transparentní fixační pudr Invisible Fixing Powder, 229 Kč
  • Pěnové oční stíny s měsíčním třpytem, č. 4 a 1, 149 Kč
  • Řasenka Magnum mascara, 199 Kč
  • Tužka na rty, č. 2, 79 Kč
  • Rtěnka s dlouhotrvajícím efektem, č. 11, 159 Kč
  • Minerální kompaktní pudr Mineral Compact Powder, 159 Kč
  • Tvářenka Duo Blusher, č. 1, 129 Kč

Expert na stylling: Lucie styl

Volba oblečení: Martina má tak nápadně krásné vlasy, že by byla škoda jakkoli od nich odvádět pozornost. Jako outfit pro fotku jsme tedy vybraly hnědou tuniku, kterou doplnil šál v zemitých barvách. 

6 otázek pro Martinu

1. Proč jsem se do proměny na Kafe.cz přihlásila:

Potřebuji odněkud začít s návratem do standardního života. Změna vzhledu mi přišla jako dobrý začátek, nyní pokračuji úpravou stravy a sportem. 

2. Jak jsem se před proměnou cítila:

Vzhledem k tomu, že mám fakt hodně kudrnaté vlasy, které češu, jen když si myju hlavu, nesmírně jsem se těšila na péči kadeřníků.

3. Jaké to je nechat se stříhat od kadeřníka (muže):

Michal byl báječný a velmi příjemný. Myslím, že díky tomu, že sám má kudranaté vlasy, ví, jak náročná práce s nimi je. Dopřál mi příjemné pocity spojené s mytím vlasů, děkuji, bylo to "labůžo". 

4. Čím mě proměna obohatila, inspirovala:

Určitě tím, že existuje netahavý hřeben na kudrnaté vlasy Tangle teezer, který je již součástí naší domácnosti. Ocenily ho i obě moje dcery. A následně, že je možné v líčení podpořit pomocí stínů samotnou barvu očí a zároveň barvu oblečení, i když k sobě zdánlivě neladí.  

5. Jak jsem s výsledkem proměny spokojená:

S celým duchem proměny jsem spokojená a s výsledkem zvlášť. 

6. Co na to, jak po proměně vypadám, říkali kolegové, partner a ostatní?

Největší odezvu získalo líčení očí a barva vlasů.  

Další proměnu najdete na www.kafe.cz příští pátek.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky