Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Proměny: Alena (30) - "Jsem jako Lady Gaga!"

Proměny: Alena (30) - "Jsem jako Lady Gaga!"
Proměny: Alena (30) - "Jsem jako Lady Gaga!"
Zdroj: kaplan, (ikony - Thinstock)
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Zdravotní sestřička Alena přišla na proměnu rovnou z noční směny. A i když byla asi unavená, celou akci zvládla s úsměvem. Poradit prý potřebuje hlavně s vlasy.

Křehká blondýnka se v současné době připravuje na kariéru v zahraničí. Intenzivně studuje angličtinu a už se těší na nové cenné zkušenosti.

"Přiznávám, že o sebe moc nepečuji. Na kosmetiku si zajdu výjimečně, o vlasy se příliš nestarám. Spíše jsem je pořádně zničila častým odbarvováním zesvětlovači, koupenými v drogerii. Také vedu věčný boj s akné. Až poslední rok či dva jsem přestala šetřit na krémech a dopřeji si i dražší a kvalitnější krém či make-up. Kupuji již jen osvědčené produkty a tolik neriskuji ve zkoušení nové kosmetiky. Líčím se každý den, kdykoli vyrážím mimo prostory bytu. :o) Bez make-upu ani krok. Co se týká oblékání, módní trendy nikterak nesleduji. Kupuji si věci, které se mi opravdu líbí, které mohu kombinovat a jsou nadčasové. V posledních letech při výběru hledím i na druh materiálu a na pohodlí," popisuje Alča.

Přečtěte si také, co Sylva s oblibou loví a jak dopadla její proměna nebo proč třicetileté Míše lidé hádají osmnáct. 

Jak se s proměnou vypořádá tým našich expertů? 

Zdroj: Luděk Nechvátal, (ikony - Thinstock)

Kadeřnický expert: Romana Prachařová - KLIER

Volba účesu a postup: Alena měla hodně poškozené vlasy odbarvováním. Blond barva působila nepřirozeně a nezdravě. Kadeře jsem tedy obarvila módním odstínem v tonu růžové. Samozřejmostí byl střih, který vlasům dodal plnost i tvar. Závěrečný styling pomocí kulmy působí originálně a velmi nápadně.

Zdroj: kaplan, (ikony - Thinstock)

Zdroj: Luděk Nechvátal, (ikony - Thinstock)

Expert na make-up: Petra Bursíková

Volba líčení a postup: Alena má velmi citlivou a problematickou pleť, které je potřeba věnovat zvýšenou péči. Aby byl výsledný efekt dokonalý, musela jsem použít speciální podkladovou bázi, která všechny tyto nedostatky krásně potlačí a přitom pleť minimálně zatíží.

Zdroj: kaplan, (ikony - Thinstock)

Zdroj: Luděk Nechvátal, (ikony - Thinstock) Expert na stylling: Kateřina

Volba oblečení: Alenu jsem oblékla ve stylu jarní víly. Na sobě má romantickou květovanou tuniku, legíny a příjemný béžový pulovr. Jediným doplňkem jsou bílé náušnice.

Zdroj: kaplan, (ikony - Thinstock)

5 otázek pro Alenu

1. Proč jsem se do proměny na Kafe.cz přihlásila:

Do proměny jsem se přihlásila, neboť jsem chtěla zkusit něco nového, ale i proto, že jsem potřebovala již nějakou větší změnu, zejména v oblasti péče o vlasy.

2. Jak jsem se před proměnou cítila:

Byla jsem trochu nervózní, ale také jsem se ohromně těšila. Pravdou je, že se o sebe moc nestarám, tedy hlavně co týká péče o vlasy a pravidelné kosmetické ošetření atd. U kadeřnice jsem byla, před proměnou, naposledy snad před čtyřmi či pěti lety, kosmetické ošetření profesionálem si dopřávám výjimečně. Byla jsem jsem moc zvědavá, co hlavně kadeřnice navhne za změnu. Jinak v den proměny jsem byla unavená, neboť jsem byla po noční směně. Nutno říci, že pí. vizážistka měla co dělat, aby zakryla stopy viditelné únavy, a rozhodně udělala výbornou práci - povedlo se.

3. Čím mě proměna obohatila, inspirovala:

Odnesla jsem si s sebou, kromě nového účesu a hezkého make-upu, i mnoho příjemných pocitů. Je moc příjemné se tzv. "odevzdat" do rukou zkušených odborníků a zkusit někomu plně důvěřovat s tím, že profesionál je ten, který ukáže svou kreativitu, aby podtrhl krásu, ale neubral na přirozenosti a dobrém pocitu.

4. Jak jsem s výsledkem proměny spokojená:

Byla a jsem spokojená. Měla jsem také mnoho pozitivních ohlasů od přátel a i příteli se změna velmi líbila. Jen mě trošku mrzí, že onen růžový přeliv měl krátké trvání. Vydržel snad čtyři umytí, než se po něm na vlasech slehla zem. Mám však v plánu, že si ho opět zkusím. Zcela mě narůžovělá barva vlasů nadchla.

5. Co na to, jak po proměně vypadám, říkali kolegové, partner a ostatní?

Dostala jsem mnoho pozitivních ohlasů od přátel i od přítele, který si změnu délky i barvu vlasů velmi pochvaloval, také výraznější make-up dobře zapůsobil. První slova, která můj partner pronesl, když mě uviděl, byla: " Wow, Lady Gaga! Good job". :o)

S těmi vlnitými a načesanými růžovými vlasy jsem tak skutečně trochu vypadala.

Další proměnu najdete na www.kafe.cz příští pátek.   

Zdroj: Luděk Nechvátal a Thinstock

Za spolupráci děkujeme kadeřnictví KLIER pod vedením paní Markéty Brockové a profesionální vizážistce a odbornici na péči o pleť Petře Bursíkové.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky