Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pomoc, plastika! Čeho se nejvíc bojíte?

Zdroj: Profimedia.cz

Pokud je na vašem těle něco, co opravdu nemáte ráda a za co se stydíte (i když je pravděpodobné, že okolí váš nedostatek tak dramaticky jako vy nebere), určitě jste si už pohrávala s myšlenkou na plastiku.

Více informací – méně strachu

Co když se ale nepovede? Co když bude bolest nesnesitelná? Co když nastane komplikace, když budete v narkóze? Co když, co když, co když? Obavy z neznámého jsou zcela přirozené, ale často nejsou na místě a vedou jen ke zbytečné úzkosti.

Něčeho se bojíte? Ptejte se a pozorně poslouchejte odpovědi! Čím více informací o plánovaném zákroku budete mít, tím méně se budete stresovat před, během i po operaci. Pro obecné informace dobře poslouží odborné články v časopisech a na internetu, například na Kafe.cz. Odpovědi na řadu otázek naleznete také přímo na stránkách jednotlivých klinik. Mnoho klinik provozuje i internetové poradny, v nichž vám s konkrétním dotazem pomůže lékař nebo specialista. Poradit s odborníkem se takto můžete například na stránkách www.asklepion.cz.

S konečným rozhodnutím a blížícím se termínem operace znovu vyvstanou nejrůznější obavy. Nebojte se na cokoliv zeptat ani při vyšetření a konzultaci s lékařem, bez ohledu na to, jak nedůležité či hloupé se vám mohou vaše dotazy zdát. Připravte si seznam otázek, které vás zajímají, a ujistěte se, že vám lékař na všechny odpověděl uspokojivě a srozumitelně.

Kritizují, nebo závidí?

Jako by nestačilo, že musíte udělat důležité životní rozhodnutí a budete mít dost starostí sama se sebou, ještě se zcela spolehlivě najde někdo, kdo si do vás rýpne. Zvlášť pokud bude změna patrná na první pohled, se zaručeně najde ve vašem okolí nějaký »dobrák«, který vám lepší vzhled nebude přát. Můžete být nařčeni z bláznovství a zbytečného vyhození peněz. Připravte se také na to, že někteří lidé z vašeho okolí se vaším vylepšeným vzhledem možná budou cítit jaksi ohroženi.

V okamžiku, kdy se setkáte s negativními reakcemi, vám pomohou jak vaši blízcí, tak lékař. Vy sama se nenechte vyvést z míry; soustřeďte se na důvody, které vás k zákroku vedly a za svým rozhodnutím si stůjte. Pokud budete skutečně spokojena s tím, jak po zákroku vypadáte a jak se cítíte, operace úspěšně splnila svůj účel!

 

Asklepion – Klinika a institut estetické medicíny

Více na www.asklepion.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky