Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pomoc, chci zase krásná prsa!

Zdroj: Istockphoto.com

Málokterá žena se může pochlubit dokonalými ňadry. Čas nikoho nešetří a kojení se na prsou také podepíše. Mnoho žen proto volí radikální řešení – chirurgický zákrok. Jaké jsou výhody a nevýhody modelace prsů?

Už nejsem atraktivní

Modelace prsů je operační výkon, při němž se prověšená ňadra pozvednou a tvarují. Operaci lze provádět v různých fázích života, nejčastěji ji však ženy vyhledávají po těhotenství, kojení a po menopauze. Stejně tak, jako osmatřicetiletá čtenářka Kateřina. Ta se pro modelaci prsů rozhodla ve chvíli, kdy se přestala cítit atraktivní. „S velikostí, tvarem a vzhledem ňader jsem byla dlouho spokojena. Ale nikdo nemládne a i na mě se projevil jak čas, tak tři děti, které jsem všechny kojila. Najednou už jsem nebyla ta kočka s oslňujícím dekoltem, za kterou se otočí každý muž,“ stěžuje si.

Jedno prso menší? Problém!

„Těžko jsem se s tím smiřovala, protože ňadra byla jedinou částí mého těla, na kterou jsem byla opravdu pyšná,“ pokračuje Kateřina a dodává: „přestala jsem mít ráda sama sebe. Připadala jsem si nepřitažlivá. Operaci jsem dlouho zvažovala, ale nakonec jsem došla k tomu, že za znovunabytý pocit sebejistoty to stojí.“

Třiadvacetiletá čtenářka Blanka měla k plastické operaci jiný důvod než Katka: „Už od puberty jsem měla jedno ňadro viditelně větší. Rozdíl byl znát na první pohled a užila jsem si opravdu hodně nepříjemných komentářů od lidí v okolí,“ vysvětluje. Obě dvě ženy nakonec podstoupily chirurgický zákrok, při němž jim byla ňadra vytvarována tak, jak si přály.

Zdroj: Istockphoto.com

Jak se dělá nový dekolt?

Jak tedy modelace prsů probíhá? Existují různé varianty postupů, které se dělí podle umístění jizvy. „Při rozhodování o způsobu operace hraje roli velikost a váha poprsí ženy. Prsy je možné vymodelovat na požadovaný tvar i velikost vložením vhodných implantátů. Tento způsob se hodí především pro ženy, u kterých došlo k výraznému úbytku nebo změně prsní tkáně, například po těhotenství, kojení nebo rychlému úbytku hmotnosti,“ dozvídáme se na formuláři Poučení před zákrokem. Ten dostane a po přečtení podepíše každá klientka, která absolvuje modelaci prsou v Asklepionu – Klinice a institutu estetické medicíny.

Pokud je naopak potřeba odstranit přebytečnou tkáň, provádí se modelace tím způsobem, že se odebere část prsní tkáně. Tuto možnost volí lékaři v případě velkých prsů, které neodpovídají tělesným proporcím a jejich hmotnost je zdrojem zdravotních problémů, jako jsou například bolesti zad.

Modelace prsů: 5 nejčastějších dotazů

1. Ohrozí operace funkci mléčné žlázy?

Vždy se lékaři snaží vhodně zvolenou operační technikou funkci mléčné žlázy neohrozit.

2. Zůstávají po operaci jizvy?

Ano. Velikost a viditelnost jizev je závislá na zvoleném operačním postupu, velikosti prsů a požadovaném výsledku. Jejich stav se dá významně ovlivnit vhodnou terapií, například intenzivním světlem Omnilux nebo laserem.

Zdroj: Istockphoto.com

3. Je potřeba nosit po modelaci speciální podprsenku?

Několik měsíců po výkonu je vhodné nosit speciální elastický návlek. Ten podporuje průběh hojení i celkový výsledný efekt operace.

4. Jak dlouho efekt vydrží?

Je dobré vědět, že modelací prsou nelze zamezit působení času. I když je výsledný efekt žádoucí a dlouhodobý, není trvalý.

5. Na co se ptát lékaře?

Na všechno, co vás zajímá. Pokud se rozhodnete pro modelaci prsou, měla byste být dobře obeznámena s průběhem operace i tím, jak bude probíhat rekonvalescence. Nebojte se ptát! Zdroj: Asklepion

Asklepion – Klinika a institut estetické medicíny

Více na: www.asklepion.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky