Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Novinářka Radka (27): „Mám ráda změnu.“

Zdroj: Mojereklama.cz

Radce se naše Proměny vždy líbily, ráda se dívala i na televizní pořad Vypadáš skvěle. Když tedy přišla možnost experimentovat i s vlastním vzhledem, neváhala! A hned se do našeho projektu také přihlásila...

„Nemůžu tvrdit, že o sebe pravidelně dbám s dohledem zkušených kadeřníků a vizážistů, ale občas si podobně hezký den udělám,“ prozradila Radka, která od proměny kromě celkové změny očekávala i několik chytrých rad, jak o sebe a svůj vzhled pečovat.

Před proměnou...

 

Už přes půl roku pracuje jako redaktorka prestižního Prague Postu. A jak sama říká, se svým povoláním je velmi spokojená. „Je to tvůrčí práce, kde se stále něco nového dozvídám. Navíc mám možnost věnovat se i mým oblíbeným zájmům – architektuře a literatuře,“ říká Radka, která ve volném čase ráda prozkoumává různé kostely a katedrály a od příštího roku by se také chtěla dálkově věnovat studiu historie středověku.

Radka také věnuje spoustu času kamarádům a ráda chodí i na relaxační masáže. „Jinak než aktivně v podstatě neodpočívám, ale když už si chci užít klidu a pohody, tak zajdu právě na thajskou masáž. Je to balzám pro tělo i pro duši.“  Co se týká módy, Radka využila stylistku Helenu Bedrnovou. Ta jí doporučila, jak by se měla oblékat, co jí sluší a jaké doplňky by měla volit. „Módu mám ráda. Sleduji v časopisech, co se nosí, co je in. V tomto směru ale moc neexperimentuji a nosím hlavě pohodlné oblečení,“ říká Radka.

Proměňování...

A co s vlasy? Nastupuje kadeřník

Vlasy: Jiří Špilar, studio Wella

„Radka by si měla vlasy hodně foukat, neměla by je nechávat volně uschnout. A protože má vlasy hodně jemné, nedoporučoval bych ani výrazný styling. Stačí vlasy mírně přelakovat, aby držely tvar a stále vypadaly dobře,“ prozradil hned v úvodu kadeřník Jirka, který zvolil krátký a nadýchaný sestřih. Ten je alfou i omegou v případech, jsou-li vlasy zplihlé.

Barvení bylo z technického hlediska trochu náročnější. Kadeřník použil čtyři přírodní odstíny, aby vlasy krásně vypadaly a působily nadýchaně. Barvícími prostředky jemné vlasy zdrsní, neplihnou, ale navzájem se podepřou a načechrají.

 

Poté se dělala varianta tupého střihu.

„Měl jsem velmi odvážnou modelku, proto byla změna snadná. Hodně jsme stříhali a pohráli si i s barvami. Domluvili jsme se, že střih bude výraznější a extravagantní s tím, že účes bude nositelný. Ideální jsou nadýchané zvlněné účesy. A aby byl střih stále perfektní, je třeba ho zhruba každých šest týdnů obnovovat,“ dodal ještě k novému účesu kadeřník.

 

S vizáží poradí vizážistka

Vizáž: Jana Hotová, salon Unique, značka Payot

Radka má mastnější pleť a pod očima hodně milií. Vizážistka Jana ji proto doporučila, aby si je nechala odborně odstranit v kosmetickém salonu a pravidelně používala speciální přípravky na tyto problematické partie. Nejdříve Jana nanesla světlý korektor a matující make-up, kterým pleť sjednotila. Dále obličej i s víčky lehounce přetřela širokým štětcem poprášeným světlým pudrem. To byl dostačující podklad pro další barevnou kosmetiku.

Oči vizážistka olemovala černou tužkou, kterou pak lehce rozetřela, aby linie nebyly příliš výrazné. Horní, ale i dolní víčka ozdobila třpytivými a temně fialovými stíny. A na závěr ještě přišlo orámování černou řasenkou a ústům se dodal šťavnatý vzhled růžovou, a to leskem na rty a třpytivou rtěnkou.

Po proměně...

 

Líčení – použité přípravky

Vizážistka na nalíčení Radky použila následující přípravky dekorativní kosmetiky PAYOT:

Podkladový krém Purifiante
Fond de teint fraicheur č. 2 matující make-up
Poudre touche finale Hydratační kompaktní pudr
Korektor pod oči – světlý
Paupiéres velours (vínové a třpytivé oční stíny)
Tvářenka rose
Frayona Levres – hnědá konturovací tužka na oči
Rtěnka Rouges seduction rose

A co na proměnu říkala Radka?

„Skvěle jsem si to užila. Jsem nadšená z vlasů a líbí se mi i nové oblečení, které mi vybrala návrhářka.“

Kosmetika – doporučené přípravky

Kosmetika: Jana Hotová, salon Unique, značka Payot

Odličování a čištění pleti: Specifická péče:
  • Demaguillantes Essentiele
  • Lotion Essentiele (ráno+večer)
  • 1x týdně čistit pleť jemným peelingem Gommage Doucer s tonikem na osvěžení pleti Pate Grife.
  • 1x týdně rozjasňující maska Masque Crem Hydratant
Odličovač očí a rtů: Oči ráno a večer:
  • Creme Demaguillantes
  • Prevence proti prvním vráskám Les Authentiques
 Obličej ráno:  Obličej večer:
  • Fluide Matefiante
  • Hydrafluid pro mastnou pleť
  • Hydratation 24 centrale

Realizátoři proměny

Tuto proměnu pomohli zrealizovat:

Vlasy: Jiří Špilar, studio Wella
Vizáž a kosmetika: Jana Hotová, salon Unique, značka Payot

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky