Módní proměny: Markéta (55)

Módní proměny na KAFE.cz
Módní proměny na KAFE.cz
Zdroj: Lubomír Kotek
Prohlédněte si všechny fotografie (8)

Manažerce Markétě záleží na tom, jak vypadá ve své práci. Na schůzkách s klienty musí působit příjemným dojmem a vypadat opravdu šik.

Pokud ji čeká něco důležitého, sází na elegantní kostýmy. Jinak ale upřednostňuje oblečení v pohodlném ležérním stylu. Miluje žlutou, modrou a červenou. Do výrazných barev se obléká i v zimě, je to její malý soukromý boj s všudypřítomnou šedí na ulicích. Na proměnu dorazila v bílých kalhotách a modrobílém topu. Podle stylisty Petera Tistana (www.petertistan.com) si však může při své postavě klidně dovolit odvážnější modely.

S vlasy Markéta občas experimentuje, ale vždycky se nakonec zase vrací k svému osvědčenému střihu (ofina a středně dlouhé mikádo) i barvě. Peter jí světlý melír pochválil, ale doporučil jí vlasy nosit stočené do drdůlku, či vytvarované vzadu (viz foto po proměně) – tak totiž vynikne její krk a případně i náušnice. Pak zvolil klasické líčení: make-up, měděné stíny a tvářenku a přírodní lesk na rty.

Markéta moc nesportuje, ale hlídá si stravu. Podotýká, že metabolismus po padesátce už funguje jinak, a tak je tomu třeba přizpůsobit jídelníček. V restauraci si ovšem klidně dopřeje, na co má chuť, jen si objedná poloviční porci. 

Markéta si výběr oblečení a doplňků opravdu užívala. Zvlášť poté, když pro sebe objevila ty pravé boty, kabelku nebo svetr. Jeden si dokonce hned koupila. Peterovy rady si brala k srdci. Extravagantní náušnice (H&M) by si sama nevybrala, ale nakonec se v nich cítila dobře. Příjemný jí byl i vzdušný materiál šatů (H&M). Boty na skoro patnácticentimetrovém podpatku (Humanic), které pro ni vybral, jí však připadaly pro běžný život nepraktické.

Peter košilovými šaty dobře vystihl její náturu. Vhodnými doplňky (vysoké lodičky, společenská kabelka, šperky) z nich totiž může vytvořit model na party, ale i do práce nebo na víkend (s objemnější taškou a balerínkami). 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky