Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Módní proměny: Markéta (55)

Módní proměny na KAFE.cz
Módní proměny na KAFE.cz
Zdroj: Lubomír Kotek
Prohlédněte si všechny fotografie (8)

Manažerce Markétě záleží na tom, jak vypadá ve své práci. Na schůzkách s klienty musí působit příjemným dojmem a vypadat opravdu šik.

Pokud ji čeká něco důležitého, sází na elegantní kostýmy. Jinak ale upřednostňuje oblečení v pohodlném ležérním stylu. Miluje žlutou, modrou a červenou. Do výrazných barev se obléká i v zimě, je to její malý soukromý boj s všudypřítomnou šedí na ulicích. Na proměnu dorazila v bílých kalhotách a modrobílém topu. Podle stylisty Petera Tistana (www.petertistan.com) si však může při své postavě klidně dovolit odvážnější modely.

Zdroj: Lubomír Kotek

S vlasy Markéta občas experimentuje, ale vždycky se nakonec zase vrací k svému osvědčenému střihu (ofina a středně dlouhé mikádo) i barvě. Peter jí světlý melír pochválil, ale doporučil jí vlasy nosit stočené do drdůlku, či vytvarované vzadu (viz foto po proměně) – tak totiž vynikne její krk a případně i náušnice. Pak zvolil klasické líčení: make-up, měděné stíny a tvářenku a přírodní lesk na rty.

Zdroj: Lubomír Kotek

Markéta moc nesportuje, ale hlídá si stravu. Podotýká, že metabolismus po padesátce už funguje jinak, a tak je tomu třeba přizpůsobit jídelníček. V restauraci si ovšem klidně dopřeje, na co má chuť, jen si objedná poloviční porci. 

Zdroj: Lubomír Kotek

Markéta si výběr oblečení a doplňků opravdu užívala. Zvlášť poté, když pro sebe objevila ty pravé boty, kabelku nebo svetr. Jeden si dokonce hned koupila. Peterovy rady si brala k srdci. Extravagantní náušnice (H&M) by si sama nevybrala, ale nakonec se v nich cítila dobře. Příjemný jí byl i vzdušný materiál šatů (H&M). Boty na skoro patnácticentimetrovém podpatku (Humanic), které pro ni vybral, jí však připadaly pro běžný život nepraktické.

Zdroj: Lubomír Kotek

Peter košilovými šaty dobře vystihl její náturu. Vhodnými doplňky (vysoké lodičky, společenská kabelka, šperky) z nich totiž může vytvořit model na party, ale i do práce nebo na víkend (s objemnější taškou a balerínkami). 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky