Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Laborantka Iveta: „Oblečte mě, jdu za kulturou!“

Zdroj: Proficlanky.cz

Celý den je v laboratoři v jednom městě ve středních Čechách, ale právě se dostala do životního stádia, kdy se chce odstěhovat do Prahy. Proč? Mimo jiné proto, že chce začít navštěvovat kulturní akce. Jakou proměnu jsme si pro ní připravili?

Iveta (27) pochází ze středních Čech, kde v současné době také pracuje jako laborantka ve šlechtitelské stanici. V laboratoři zkoumají různé obiloviny a jejich vlastnosti a jak nám Iveta prozradila, práce se jí moc líbí, protože je člověk v kontaktu s živou přírodou - v souvislosti s prací se zejména na jaře a v létě velmi často prochází po polích a malých šlechtitelských parcelkách.

Přesto se nyní chystá přestěhovat do Prahy, kde žije část její rodiny. S tím se pojí také důvod Ivetiny proměny. Iveta by totiž ráda začala navštěvovat různé kulturní akce, na které dosud neměla vůbec čas, jako například divadla, výstavy a koncerty. Jejím velkým snem je návštěva pražského Rudolfina.

Ivetě jsme také pomohli s výběrem tří variant, které samozřejmě musely (jak je u našich proměn obvyklé) trochu korespondovat s jejím naturelem. S první variantou byla obzvláště spokojená, protože jsme jí vybrali bílo-zelenou kombinaci, kterou má velice ráda.

Proměňujeme...

První outfit je složen z bílých kraťásků (H&M) a zeleného tílka s drobnými bílými puntíky (Zara), k tomu se barevně báječně hodily zelené střevíčky (Zara) s výrazným vykrojením a vyšším podpatkem. Jako doplněk jsme Ivetě doporučili náramek z dřevěných kuliček taktéž v zelené barvě.

Iveta jednoznačně potřebovala změnu účesu, pomohlo jí také jemné líčení. Žertovala, že sice pracuje ve šlechtitelské stanici, ale sebe vyšlechtit neumí! Proto byla moc překvapená, co všechno dokáží šikovné ruce stylisty či vizážisty.

Druhá proměna...

Iveta nemá vcelku žádný zásadnější problém s postavou. Jediné, co ji trochu trápí, je její výška, kterou se smíchem okomentovala: „Když jsem v hloučku lidí nebo na nějakém festivalu, nikdy nic nevidím, protože devadesát procent lidí je vyšších než já... a ostatní jsou děti!“S výškou jsme Ivetě mohli pomoci například tak, že jsme jí »naordinovali« ke všem variantám podpatek nebo klínek, který je v současné době velmi oblíbený.

Druhá proměna se nese v duchu Ivetina přání navštívit koncert v Rudolfinu. K této příležitosti se hodí černá společenská sukně s jemným bílým proužkem, jež je střižena do tvaru písmene »A« (Reserved), k tomu je vhodně doplněno sněhově bílé tílko bez ramínek (H&M) a černé střevíčky s úzkou špičkou (Mixer), které elegantní outfit vždy slušivě podpoří.

Třetí proměna...

Iveta nám prozradila, že ráda maluje. Líbilo se jí proto v parku Gröbovka, kde jsme Proměnu fotili, a svěřila nám, že až bude v Praze, určitě jí v parku budeme moci zastihnout s tužkou a skicákem nebo plátnem a barvami.

Třetí proměna byla podle názoru Ivety nejpohodlnější. Bíle džíny (Cross) jsme doplnili barevným, veselým a slušivým topem (H&M) a bílými koženými botami (Carinii). Vlasy jsme na rozdíl od předchozích variant stáhli do copu. To Ivetě zdůraznilo tvar obličeje a odhalilo čelo, což si také může klidně dovolit. Pro doplnění této svěží varianty jsme vybrali ještě náramek (Pink) a jemné decentní náušnice (Swarowski).

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky