Hned, co tahle mladá dáma s dlouhými světlými vlasy vstoupila do místnosti, všichni jsme měli jasno. Blond barva rozhodně není pro ni a kadeře potřebují daleko tmavší odstín.

"Se svými vlasy nejsem spokojená dlouhodobě, vypadají nezdravě, hodně se cuchají a v podstatě je nenosím jinak než svázané gumičkou do culíku," přiznává Veronika a dodává, že touží po upraveném účesu.

"Právě teď měním zaměstnání, čekají mě pohovory a chtěla bych se cítit jistá v kramflecích. Myslím, že právě proměna na Kafe.cz bude dobrým startem," usmívá se Verča a my jí držíme všechny palce, aby zajímavá nabídka přišla co nejdřív.

Pozn. redakce: Od Veroniky víme, že jen nekolik málo dní po našem focení dostala ne jednu pracovní nabídku, ale rovnou dvě. Dneska už pracuje na novém místě a je spokojená.

Přečtěte si také, co při proměně vyděsilo čtenářku Věrku a jak si Jana nechala zkrátit vlasy téměř o půl metru

Jak se s proměnou vypořádá tým našich expertů?

Expert na make-up: Kamila Brázdová

Volba líčení a postup: Veronika dorazila na proměnu nachlazená, takže bylo třeba maskovat trochu víc, než bychom to dělali za běžných okolností. Zejména v okolí nosu jsem nanesla větší vrstvu korektoru, celou tvář pak sjednostila make-upem. Oči jsou nalíčené v chladném mátovém odstínu, linky a řasy v černé. Zdravíčko na lících dodalo obličeji jiskru, tečkou jsou pak rty nalíčené v jemné růžové.

Foto PŘED a PO nalíčení

Kadeřnický expert: Helena Křížková

Volba účesu a postup: Veronika měla vlasy příliš dlouhé, na koncích pak poškozené a kvůli jejich světlé barvě působila její tvář nevýrazně. Domluvily jsme se tedy na tmavším odstínu a radikálním zkrácení.

Expert na stylling: Lucie styl

Volba oblečení: Verču jsem oblékla v zimním stylu do kombinace hnědé, béžové a mátově zelené. Pulovr s výstřihem do V hezky doplňuje top oblečený pod ním. Ten barevně koresponduje s očními stíny a náhrdelníkem. Výrazný prvek pak tvoří krásná zimní vestička s kožešinou a výšivkou.

5 otázek pro Veroniku

1. Proč jsem se do proměny na Kafe.cz přihlásila:

Dlouho jsem to toužila zkusit, s vlasy jsem nebyla spokojená a chtěla jsem změnu a zároveň radu od odborníků, co mi vlastně sluší. Navíc jsem zrovna hledala novou práci a říkala jsem si, že nějaká ta změna by mi mohla pomoci. Dlouho jsem vlasy nosila stejné a cítila jsem se jako šedá myška. Chtěla jsem trošku šmrncu a proměna byla tou nejlepší možností.

2. Jak jsem se před proměnou cítila:

Já jsem se hrozně těšila. Nervozní jsem nebyla, možná malinko z toho, aby se to povedlo a já byla spokojená.

3. Čím mě proměna obohatila, inspirovala:

Obohatila mě tím, že i z šedé myšky opravdu může být kočka. Jsem opravdu ráda, že jsem se přihlásila. A popravdě když jsem viděla své fotky, nepoznala jsem se. Líbila jsem se sama sobě a takový pocit jsem mockrát nezažila.

4. Jak jsem s výsledkem proměny spokojená:

Jsem naprosto maximálně spokojená. Pravda, tím, že u mě ta změna byla opravdu radikální, musela jsem si na barvu vlasů chvilinku zvykat, když jsem se na sebe koukala do zrcadla, ale to trvalo tak týden. Proměna se opravdu povedla. Mě by nenapadlo, že mi tato barva bude tolik slušet a účes je naprosto dle mých představ. Takto jsem to chtěla vždycky ostříhat, ale nikdo mi to nedokázal splnit tak, jak jsem si to přála. Teď se to podařilo.

5. Co na to, jak po proměně vypadám, říkali kolegové, partner a ostatní?

Všem se proměna neskutečně líbila. Manžel stál deset minut na jednom místě a s otevřenou pusou na mě zíral. Děti byly nadšené. Vlastně nebyl nikdo, komu by se proměna nelíbila. Jediné, co mi bylo řečeno, že mě to dělá starší. Ale vzhledem k tomu, že jsem maminka už dvou děti a je mi 30, je to na místě :-) Doposavad jsem vypadala jako mladá studentka bez šmrncu a šťávy...

Další proměnu najdete na www.kafe.cz příští pátek.

Za spolupráci srdečně děkujeme vizážistce Kamile Brázdové ze salonu DIBI a týmu kadeřníků: Heleně Křížkové, Michalovi Červenému, Michalovi Hřebíkovi.