Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

JARNÍ PROMĚNY: Simona (41) - „Chtěla jsem se nechat hýčkat!“

Zdroj: jaka
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Simona se rozhodla udělat si čas ve svém nabitém programu a přihlásila se do Proměny. Před prvním jarním dnem chtěla zažít něco příjemného a výjimečného. Povedlo se?

Podle facebookových stránek jsem zjistila (a zároveň mi to sama Simona i později potvrdila), že je Simona mistrem v zapomínání. Ale nemusela jsem se bát. Nejenže na naši Proměnu nezapomněla, ale navíc si ji i plnými doušky užívala. Jde totiž o ženu, která nemá téměř žádný čas relaxovat - zaměstnává ji její pětiletá dcerka a psaní knih. Je autorkou knih "Najít světlo ve tmě" a "O Neposedném Světýlku, Zdi, Elišce a Kubíkovi", sběratelkou příběhů, copywriter a FB fanatik do reklamy. "A od září ještě chystám "autorské čtení pro děti ve školkách a školách" pod heslem "nauč se vyprávět svůj den" a spolupracuji s projektem Česko čte dětem," říká sama Simona. Není divu, že opravdový odpočinek a hýčkání už vážně potřebovala. Na výsledek se podívejte sami.

Jak dopadla Proměna podle Simony: Celá proměna dopadla skvěle, s kadeřnicí jsme moji touhu po výstředním účesu s mnoha pruhy odsunuly. Bylo mi vysvětleno, že kvůli mému zářícímu obličeji by bylo vhodné použít studené barvy, a tak jsem poslechla. Vizážistce jsem dala volnou ruku, aby můj obličej zkrášlila. Když jsem se viděla v zrcadle, tak jsem se rozhodla, že nepůjdu ven, jelikož jsem hodně výrazná. Já jsem žena, která se minimálně maluje.

Přečtěte si také, jak dopadla proměna Kristýny!

Jak se s proměnou vypořádá tým našich expertů? 

Expert na make-up: Bc. Nikola Rektorová

Volba líčení a postup: Paní Simona má extrémně vysušenou a citlivou pleť se sklonem k červenání. Právě proto se jí na tvářích tvoří velké množství šupinek. Začervenání jsem musela zakrýt pomocí podkladové báze a make-upu. Zvýraznila jsem oči, protože je paní Simona měla zapadlé, aby vynikla jejich zelená barva, a dále jsem upravila také obočí. Vzhledem k tomu, že není paní vůbec zvyklá se líčit, zvolila jsem spíše jemný make-up, aby byla vidět změna, ale nebyl to příliš velký šok. 

TIP VIZÁŽISTKY: 

Trápí-li vás vysušená pleť, určitě používejte co nejmastnější hydratační krémy. Pokud vám pocit mastnoty vadí přes den, volte takové krémy alespoň na noc, kdy mají čas se pořádně vstřebat a působit. 

Simona

Kadeřnický expert: Eva Pavlů - specialistka na klasické střihy a účesy

Volba střihu: Při konzultaci jsme se shodly, že kvůli tvaru postavy a obličeje (kulatý obličej) nebudeme vlasy razantně zkracovat, ale zaměříme se na úpravu střihu, přidáme patku a změníme barvu vlasů. Novou barvou a péčí jsme zároveň vlasy ozdravily a dodaly jim lesk. Zbavily jsme se zažloutlé barvy a potlačily růžové vybledlé melíry. Vybraly jsme blond ve studených odstínech, protože má paní začervenalou pleť v obličeji, a zvolily šmrncovní stínování (u hlavy tmavší a konečků světlejší), aby byl celý výsledek zajímavější. 


Simona

Před prvním jarním dnem jsem chtěla udělat něco nového, užít si den a nechat se hýčkat! Povedlo se!

Simona

5 otázek pro Simonu:

1. Proč jsem se do Proměny na Kafe.cz přihlásila:

Chtěla jsem si udělat radost. Před prvním jarním dnem se snažím udělat pro sebe něco, co jsem ještě nedělala. Chtěla jsem se nechat hýčkat a trávit čas jen pro sebe a se sebou. Což se povedlo.

2. Jak jsem se před Proměnou cítila:

Unaveně a rozlítaně. Žena, která dělá tisíc věcí najednou.

3. Čím mě Proměna obohatila, inspirovala:

Jakmile jsem přišla do školky pro dceru, tak místo pozdravu vztyčila PALEC nahoru. A všem začala vyprávět, jak maminka je krásná. A tak jsme si šly udělat radost a já jsem koupila BB cream na rozjasnění pleti, oční stín, lesk na rty a novou řasenku. Moje dcera si z obchodu odnesla novou rtěnku. Ráno mi hned hlásila „nezapomeň se namalovat“!

4. Jak jsem s výsledkem Proměny spokojená:

S účesem a barvou jsem velice spokojená, mohu si i vlasy rozházet nebo učesat do decentního tvaru. Co se týká líčení, bylo na mě hodně výrazné a moje pleť nesnáší make-up, udělají se na ní ihned šupinky, které jsou vidět, a proto jsem pro sebe našla jiné řešení.

5. Co na to, jak po proměně vypadáte, říkali lidé z vašeho okolí?

Vyvěsila jsem své foto na FB a dostala jsem tolik laiků a tolik pochvalných komentářů, že jsem u oběda jen rudla. Mělo to výhodu, pod make-upem nebyla vidět barva mého obličeje. Pochvalné komentáře i od lidí, kteří se nevyjadřují. Až jsem si říkala „a proč mě teda lidi mají rádi?“ Proměna se povedla. Moje dcera byla nadšená, líbila jsem se jí natolik, že mě ve školce ukazovala jako atrakci. Se slovy: “já mám krásnou maminku“!

Další proměnu najdete na www.kafe.cz příští pátek.   

Za spolupráci děkujeme kadeřnickému salonu Jarky Čechové!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky