Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Horolezkyně Martina (27): „Na hory se nelíčím, na koncerty musím.“

Zdroj: Martin Pekař, Mojereklama.cz

Shodou náhod se nám do proměny přihlásily hned po sobě dvě ženy, které mají něco do činění s uměním a hudbou, každá je ale úplně jiná. Tento týden jde o Martinu, která se kromě toho, že je vášnivou horolezkyní, věnuje hře na klavír.

Ptali jsme se Martiny, jak se k sobě má klavír a hory. Martina se smála. „Klavír a hory spolu nemají problém. Letos, hned poté, co jsem dětem odevzdala vysvědčení, jsem byla slézat hory v Rumunsku a pak jsme pobývali tři týdny v Laponsku. To byl nezapomenutelný zážitek. A taky ovšem nezapomenu ani na následující výlet do Jeseníků, kde jsem si na nohu převrhla ešus s vařící vodou a musela do nemocnice. Nevím, co bych dělala, kdyby se mi něco podobného stalo třeba ve dvou tisících!“

Před proměnou... 

Hrou na klavír a zejména učením se Martina živí. Učí děti na základní umělecké škole, ale kromě toho se věnuje i sólové hře a komornímu muzicírování s dalšími hudebníky. Proměna má prozaický důvod: “Na hory se člověk moc šlechtit nemusí, ale hory mám jen za odměnu – během dovolené. V průběhu roku chci a i musím chodit upravená, a tak jsem se do proměny přihlásila, protože potřebuju nakopnout,“ říká Martina.

Kadeřnice Kateřina neměla s Martininými vlasy moc práce. Martina nás poprosila, abychom jí je nestříhali ani nebarvili, pouze chtěla ukázat, jak by si je mohla sama foukat a upravovat pro »rozpuštěnou variantu«. „Vlasy nosím nejčastěji stažené do copu, aby mi nepřekážely při hraní a cvičení, ale když jdu někam do společnosti, zkusila bych něco méně pohodlného, ale originálnějšího. Ale stříhat opravdu nechci, jsem trochu konzervativní.“

Kateřina se proto rozhodla jen vlasy upravit, umýt, vyfoukat a hlavně natočit: „Martininy vlasy jsou husté, zdravé. Mají přírodní krásnou hnědou barvu. Jsou až »hřebíkaté« a nepoddajné. Proto bude trochu problém s nimi cokoliv udělat, aby držely, protože Martina má takřka všechny vlasy stejně dlouhé. Ale její přání je pro nás důležité. Naše proměny jsou o tom, aby se ženy cítily dobře, a aby byly po odchodu od nás upravené, svěží, hezky učesané a nalíčené... Neděláme nic násilného a do radikálnější změny se já osobně pustím až tehdy, pokud je mi to dovoleno,“ usmívá se Kateřina.

Po částečné vlasové úpravě přišla na řadu Tea. „Pleť Martiny je dehydratovaná, má trochu kruhy pod očima. Pleť je lehce nečistá se sklonem k akné, rozšířeným pórům a místy jsou patrné žilky, ale v zásadě nejde o nic zásadního.“ Tea použila tónující krém, s kruhy pod očima pomohl korektor a pudr. Martina má moc hezké výrazné zelené oči. Tea se je rozhodla lehce zdůraznit a zelenou barvu podpořit. Stíny nanášela po celém víčku. Nejdříve jsou pokládány stíny světle zelené s nádechem do zlatova a posléze se použije tmavší zelená. Jde o kulaté líčení v nadočnicovém oblouku, kde končí víčko.Tea použila svůj oblíbený univerzální štětec na líčení očí Blend. Štětec se může i přimáčknout lehce prsty a stín se nanese i dolů. Nezbytná krémová rtěnka a může se pomalu dokončit také účes.

Tea jako obvykle přináší i univerzální rady. „Zajímavostí je, že na oči byly použity teplé odstíny, ale ústa líčím studeně. To, že studené a teplé odstíny nelze kombinovat, je mýtus. Jen je potřeba k tomu přistupovat citlivě a dokázat barvy odhadnout a vhodně skombinovat.“

Poslední komentář patří Kateřině: „Na finální úpravu účesu použiji kulmu a přípravky na zvlnění vlasů, dále různá tužidla, lesky, laky a vlasová mlíčka (vše Matrix nebo L´Oréal),“ prozradila nám.

Nyní už nezbývá než závěrečné focení!

Po proměně...

Vizážistka Tea Flak použila tyto produkty

Skin Tone č. 2
Korektor Light
Stíny Mathattan Mermaid
Tvářenka Rose
Pudr Ecru
Řasenka In Focus Mascara černá
Rtěnka Soft Kiss

Rady kosmetičky Martiny Koblížkové pro Martininu každodenní péči

Odlíčení

1. Intral lait a demaquiller (odličovací mléko)
2. Intral tonique
3. Demaquillant doux pour les yeux (odličovač na oči)

Oči

Ráno i večer

1. Sérum Anti-poches et anti-cernes contour des yeux (proti kruhům a otokům a na zvýšení mikrocirkulace očního okolí)
2. Arovita gel contour des yeux (krémový gel na okolí očí a rtů)

Obličej

Ráno

1. Intral sérum apaisant anti-rougers
2. Fluide Matifiant(zmatňující fluide)
3. Fluide protecteur SPF 15

Večer

1. Sérum Hydratant intensif (hydratační sérum)
2. Esenciální aroma olej - Soin d'arome a la Rose (odvádí toxiny z těla přes lymfatický systém, podporuje hydrataci, revitalizuje). 2-3 x týdně nahradit Rose za Baume purifiant.
3. Hydraskin night (noční hydratační a relaxační krém)

Specifická péče:

1-2 x týdně aroma peeling doux (gumovací peeling). Po ogumování nanést na 10 minut Masque Purifiant aromatique et a l'argile. Na závěr masku smyjeme vlažnou vodou.

Realizátoři proměny

Tuto proměnu pomohli zrealizovat: Vizážistka Tea Flak (značka Sebastian Trucco), kadeřnický salon Style a kosmetická poradkyně Martina Koblížková (značka Darphin Paris). Více informací...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky