Dnes budeme proměňovat slečnu Martinu (19), která pochází z vesnice Mokrá u Brna a přijela za námi do Prahy nejen kvůli proměně, ale také proto, že se zde shodou okolností účastnila s týmem mezinárodního florbalového turnaje. Prozradila nám, že nejraději nosí sportovní oblečení, protože se v něm cítí nejpohodlněji.

Martina hraje florbal již několik let, ale v současné době přemýšlí, zda v něm pokračovat nebo se plně věnovat studiu. Po prázdninách totiž nastupuje na vysokou školu do Brna, bude se zabývat personalistikou a regionálním rozvojem. Intenzívně se také učí španělštinu, která je pro ní „srdeční záležitostí“. Byla by ráda, kdybychom jí pomohli s výběrem šatníku do města i na běžné nošení do školy.

Proměňujeme...

Jako první variantu jsme zvolili černé letní kraťásky (Zara), které je možno využít například i na večírek. K tomu hezky seděl bílý top (American Eagle), v případě chladnějšího počasí doplněný o sako (Reserved). V tomto případě se Martině ke kombinaci nejvíce líbily bílé lodičky na vysokém podpatku (Baťa). Ty byly pro ni také největším dobrodružstvím, protože podle svých slov se »s podpatky teprve seznamuje«.

Druhá varianta měla dvě možnosti. K romantickým bílým květovaným šatičkám (Esprit) bylo lze nakombinovat jak bílé triko (H&M), tak černé legíny (New Yorker). Červené lodičky (Baťa) pak ladily k oběma možnostem. Martina šperky příliš nenosí, ale zde si nechala poradit a náušnice z bižuterie H&M se jí k modelu hodily báječně. Martina má větší prsa a díky sportu vypracovaná stehna, což jsme nespatřovali jako problém, naopak si myslíme, že ženské tvary k ní prostě patří a je dobře je i trochu zdůraznit.

Při focení třetí proměny jsme se moc nasmáli. Zvolili jsme dětské hřiště, kde Martinu ihned zaujalo a pobavilo dětské auto. Sama totiž má od června loňského roku řidičský průkaz a brněnské ulice už údajně brázdí dosti suverénně.

Třetí proměna totiž sedí Martininu naturelu asi nejvíce, což nám i sama potvrdila. Nicméně svěřila se nám, že minišaty a podpatky rozhodně neměla na sobě naposledy. Přestože minisukně jsou v současné době již považovány za módu, která je »out«, nám to ve výsledném výběru nezabránilo, protože člověk má nosit to, v čem si připadá hezky, pohodlně a příjemně. Džínová minisukně (Rewiew - značka k sehnání v síti Peek & Cloppenburg) byla doplněna o černé triko (Amisu, New Yorker) a tenisky jsme Martině nechali její původní (Adidas). Co už by bylo přece na hřiště vhodnějšího?