Povídání s paní Danou bylo velmi zajímavé, má za sebou poměrně dobrodružnou minulost. Před 12 lety se seznámila v Praze v rámci zaměstnání se svým současným manželem, který je napůl Ir a napůl Američan. Spolu s ním se vydala na tři roky do New Yorku, kde studovala historii a sociální vědy na Queens College. Hodně spolu také cestovali a poté se vydali zpět do Česka, kde se jim oběma moc líbí. Začátky ale údajně nebyly vůbec lehké. Dana přiznala, že před 12 lety na ni nezřídka ve městě lidé pokřikovali, aby si hleděla spíše českých hochů. Dnes se tomu už s manželem smějí. Dana před mateřskou dovolenou vyučovala angličtinu a administrativně vypomáhala v jazykovém výukovém centru, k čemuž by se ráda i vrátila.

Před proměnou...

A jak se dostala k nám do proměn? „Vyhrála jsem v soutěži s rádiem Kiss 98 a jsem moc ráda. Mám už malého chlapečka (rok a půl) a nyní je na cestě druhé miminko. Asi každá maminka ví, co to obnáší. Člověk je pořád ve střehu a na sebe nemám moc času.“ Ptali jsme se Dany, zda s manželem nadále cestují. „Ano, byli jsme letos se synem na dovolené u moře, máme rádi Řecko a Turecko. Navštěvujeme občas také manželovu maminku v Irsku a časem se chystáme opět do USA, ale nebude to hned.“ Paní Dana nám také řekla něco málo o své zkušenosti s partnerem-cizincem. Přiznala s úsměvem, v čem vnímá rozdíl. „Manžel je hodně pozorný, milý, mám zkušenost i s českými muži, ale je to opravdu něco jiného. Neříkám, že čeští muži jsou dobří nebo špatní. Je to jiné.“ Jako nevýhodu ale zmiňovala zejména komunikační bariéry rodičů, kteří by se bez jejich pomoci nedomluvili.

V průběhu této zajímavé debaty jsme se pustili do proměňování. Co se týče vlasů, Kateřina usoudila, že potřebují usměrnit, protože jsou »rozlítané«, trochu poničené a spíše sušší. Dana má vlasy dlouhé, ale změna bude decentnější a spíše účelová. Svěřila se nám, že potřebuje nutně dávat vlasy do culíku, protože jí je syn občas tahá a po narození miminka budou na to již dva.

Dana si proměnu opravdu užívala, byla stále plná humoru a při stříhání si dělala legraci, zda by jí Kateřina nemohla nechat vlasy takto:

Kadeřnice zvolila na Daniny vlasy kromě celkového zkrácení a prostříhání vlasů také dva druhy melíru tak, aby vlasy získaly jemný nádech do měděna. Z melírů se vytvořila pěkná »skládačka«.

Daně se vlasy přirozeně vlní, nebylo by dobré proto stříhat jí ofinu – aby s ní neměla mnoho starostí při denním narovnávání. Kromě stříhání Kateřina vlasy také žehlila. Proč? „Chtěla jsem, aby byla změna patrná a ukázat Daně i tuto možnost. Účes bude ale samozřejmě snadno zvládnutelný i bez žehlení!

Co se pleti týče, Dana má poměrně hodně popraskané žilky, tonus pleti je ale dostatečný, nemá ještě moc vrásek. Tea nanášela tónovací krém (méně obvykle) štětcem. U líčení očí bylo potřeba docílit mandlového tvaru. Vizážistka použila proto matný tmavší hnědý stín do vnějšího koutku. Líčí se směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu. Stín byl ale použit ještě jednou a to na doplnění chybějícího obočí, které po jednom necitlivém zásahu ne a ne dorůst zpět. Nezbytností je také řasenka, pudr i tzv. »zdravíčko« - tedy tvářenka na lícní kosti. Celou parádu doplňuje růžová dlouhotrvající rtěnka s perletí. Tea poradila Daně, že by mohla užívat také například temně modré stíny nebo barvu zlatavější, na rty pak doporučila volit vždy růžovofialovou barvu – dle vlastní barvy rtů.

Po závěrečném stylingu bylo možno jít fotit výsledek:

Po proměně...

Tea použila tuto kosmetiku značky Trucco:

Stíny Burl
Skin Tones 2
Korektor Light
Pudr Ecru
In Focus Mascara
Tvářenka Rose
Hnědá tužka na oči
Rtěnka Courly

Kosmetická poradkyně paní Daně radí:

Odlíčení

Intral Lait – odličovací pleťové mléko + Intral tonik
Odlíčení očí – Demaquillant doux pour les yeux

Oči

Ráno i večer

1. Sérum Anti-poches et anti-cernes contour des yeux
2. Arovita gel contour des yeux et des levres

Obličej

Ráno

1. Sérum Intral – výborné na žilky
2. Intral creme reparatrice anti-rougeurs

Večer

1. Sérum Intral
2. Esenciální péče - soin d´arome a la Camomille
3. Arovita C creme premier rides

Specifická péče:

1- 2 x týdně Aroma peeling doux - ogumovat a po dočištění tonikem nanést na 10 minut masku Intral po omytí vlažnou vodou opět tonizace Intral tonikem a na závěr běžná péče buď sérum krém, nebo esenciální péče a krém.

Realizátoři proměny

Tuto proměnu pomohli zrealizovat: Vizážistka Tea Flak (značka Sebastian Trucco), kadeřnický salon Style a kosmetická poradkyně Martina Koblížková. Více informací...