Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co v létě? Proměňte se samy!

Co v létě? Proměňte se samy!
Co v létě? Proměňte se samy!
Zdroj: jaka

Možná nemáte odvahu přihlásit se do našich Proměn, ale toužíte stát na druhé straně a měnit čtenářky. I to se Vám může splnit. Stačí se stát vizážistkou. Jak na to?

Nabídka rekvalifikačních kurzů v České republice je obrovská, vybrat si můžete z více než šesti tisíc programů. A stát se můžete čímkoliv. Zatímco některými krátkými kurzy si jen doplníte znalosti, jiné trvají i několik týdnů nebo měsíců a s těmi si změníte kvalifikaci. Třeba jako s kurzem MASTER BEAUTY pořádaným Make-Up Institutem v Praze, díky kterému se můžete stát profesionální vizážistkou a začít v podstatě okamžitě pracovat.

Jak se stát vizážistkou?

Protože kurzů jsou dnes mraky, rekvalifikaci je třeba vybírat s rozmyslem a ke kurzu přistupovat tak, že závěrečné zkoušky a získané osvědčení jsou jen vstupenkou do nově otevřeného světa. Dobrá zpráva je, že mnohdyy k ní do začátku můžete dostat i řadu bonusů navíc. „Že po skončení kurzu nebudou mít práci, je přirozená obava rekvalifikantů snad v každém oboru. Proto účastnicím každého ze svých kurzů opakuju, že absolvovat kurz, udělat si profil na Facebooku a čekat, až mi jako vizážistce někdo zavolá, je hloupost. Nikdo vám totiž volat nebude,“ říká Markéta Davidovich, ředitelka Make-Up Institute Prague, a dodává: „Profesionální vizážistka je osoba, která je nejen talentovaná, ale zároveň i zdatná obchodnice. Jelikož si ale uvědomujeme, že ne každý má schopnosti prodat sám sebe, každé naší absolventce k rekvalifikačnímu kurzu zároveň nabízíme kurz marketingu zdarma, kde jí předáme spoustu praktických tipů, jak na to.“

Jednou z nejdůležitějších věcí pro začínající vizážistku je nejen schopnost sebeprezentace, ale také vybavení, s nímž bude po skončení kurzu pracovat. I to pochopitelně vyžaduje investici pohybující se obvykle kolem 25 tisíc korun. (Existují i kurzy, kde máte základní vybavení už v ceně) Navíc kromě osvědčení o jeho absolvování dostanete i portfolio svých prací, které vytvoříte v rámci kurzu pod vedením zkušených odborníků z branže. Jednak si už od první hodiny kurzu můžete budovat užitečné kontakty v rámci budoucí profese a s důkazem v ruce, že skutečně něco umíte, se uplatnění po jeho absolvování pochopitelně hledá mnohem snadněji. Protože Make–Up Institute není jenom vzdělávací instituce, ale také agentura spolupracující s předními časopisy, fotografy, návrháři, modelingovými, svatebními a produkčními agenturami, může rovnou po skončení kurzu nabídnout svým absolventkám i pracovní příležitosti, což je obrovská výhoda. Díky nim hned následující den po zkouškách můžete začít rozšiřovat své portfolio i kontakty, které vás posunou v oboru zase o kus dál.

Začínáte? Využijte své výhody!

V čem mají rekvalifikantky podle Markéty Davidovich výhodu oproti už zkušeným vizážistkám, je hlavně pokora, na kterou zkušené, v branži pohybující se kolegyně, často zapomínají. „S některými zkušenými vizážisty je po čase složitější domluva, jelikož jim jejich práce přerostla přes hlavu. Proto i svým kurzistkám radím, že nejdůležitější je zachovávat harmonii mezi pokorou a sebevědomím,“ říká. Výhodou na začátku kariéry může být i cena za služby, kterou si začínající vizážistky nastavují většinou nižší než zkušené profesionálky. Právě umění ocenit sebe sama se považuje při vstupu do oboru za klíčové. V čem řada začátečnic dělá chybu je, že ve snaze nasbírat co největší množství zkušeností nabízejí svou práci zadarmo. „Znám hodně vizážistek, které často líčí zadarmo, jelikož se záhy po kurzu ještě necítí dost dobré na to, aby si za práci nechaly platit. Snažím se jim vysvětlit, že když od nás dostanou certifikát, je to důkaz, že něco umí a za to je potřeba se ocenit, nechat si zaplatit. Líčit zdarma nevnímám jako dobrý start. Výjimku bych udělala akorát v případech, kdy pro ně má aktivita nějaký jiný užitek než peníze, například nové foto do portfolia nebo skutečně zajímavý klient,“ doporučuje Markéta Davidovich. Make– Up Institute budovala s myšlenkou na školu, která se o své studenty postará i po dokončení kurzu. „Není mým cílem vychovávat vizážistky, které si nakoupí vybavení, sedí doma na židli a čekají na zakázky. Úspěch našich studentů je i mým úspěchem,“ říká. Zatím se jí předsevzetí daří. Práce absolventek školy můžete vidět na největších fashion a kadeřnických show v České republice, služby vizážistek si oblíbila i řada celebrit třeba právě na Filmovém festivalu Karlovy Vary. Chcete být jednou z nich? Stačí se přihlásit do kurzu, svou novou kariéru můžete nastartovat ještě dnes.

Jak vypadá kurz?

Celý kurz trvá deset dnů, kdy je možné naplánovat si docházku podle toho, jak máte čas, a to buď týdně, nebo víkendově. Protože tento studijní program získal akreditaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, můžete o jeho proplacení požádat úřad práce (úřad práce hradí rekvalifikační kurzy až do výše 50 tisíc korun), který vás podpoří a pomůže tak zajistit možnost reálného uplatnění na trhu. Každopádně spoléhat se obzvlášť v tomto oboru po absolvování kurzu jenom na úřad práce je trochu krátkozraké. 

S Make-Up Institutem budeme spolupracovat na další sérii Proměn, které pro Vás již teď pilně připravujeme!

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky