Chcete se zbavit podbradku ZDARMA?

Jak se zbavit podbradku

Podbradek či takzvaná druhá brada trápí mnoho žen. KAFE.cz nyní umožní jedné čtenářce, aby získala zdarma chirurgický zákrok, který toto její trápení vyřeší. Chcete se zúčastnit?

V poslední době stále více žen i mužů vyhledává pomoc plastického chirurga, aby se podbradku zbavili a dosáhli tak hezčího profilu a ostřeji řezaných rysů obličeje. Dalo by se tak říci, že odstraňování podbradku je mezi českými ženami novým trendem. Většina z nás si podbradek spojuje s obezitou, ale na jeho vzniku se podepisuje celá řada dalších příčin, jako je věk, genetické dispozice, snížená elasticita kůže, ale také například krátká brada. „Může jej způsobovat povislá kůže, tukový polštářek v této oblasti nebo kombinace obojího,“ uvádí plastický chirurg MUDr. Libor Kment.

Brada

Jak odstranit podbradek?

K vyřešení nevzhledného podbradku se využívá několik technik, jejichž výběr záleží na konkrétním nálezu u každého klienta. „Typ operace podbradku volíme podle toho, zda klienta trápí pouze uvolněná kůže nebo i podkožní tukové nadbytky. Plastiku podbradku můžeme provádět buď samostatně, nebo jako součást operace obličeje a krku – faceliftu,“ vysvětluje plastický chirurg. Pokud podbradek tvoří jen nadbytky podkožního tuku, přičemž je zachována dobrá elasticita kůže, bývá dostačující provést v dané oblasti liposukci. Podle plastického chirurga se pro tuto oblast nejlépe osvědčila ultrazvuková (invazivní) liposukce. Jestliže je však i uvolněná kůže a hlubší struktury obličeje, je nutné zvolit chirurgické vypnutí těchto tkání. Zákrok – ať již liposukci, nebo vypnutí kůže, lze provést v lokální anestezii, nebo lépe v kombinaci s analgosedací. Jedná se o šetrný typ anestezie, kdy se léky aplikovanými do žíly pacienta navodí stav, při kterém klient necítí bolest, pospává, spontánně si dýchá a na zákrok si nepamatuje. Pooperační režim nebývá náročný, doporučuje se nosit elastický návlek, obvykle 1-2 týdny. Stehy se odstraňují po 7-10 dnech.

  • Ačkoliv samostatná operace podbradku je pro klienta relativně nezatěžujícím zákrokem, i zde je samozřejmě třeba počítat s možnými komplikacemi, které přináší každý chirurgický výkon. Nejběžnějšími je riziko vzniku hematomů a otoků v operované oblasti. Komplikacím se dá předcházet pečlivým dodržováním pooperačního režimu. Jako vždy je důležité vybrat si seriózní kliniku a spolehlivého operatéra, který vás s problémem důkladně seznámí a doporučí tu nejvhodnější metodu.

MUDr. Libor Kment je plastickým chirurgem na klinice plastické chirurgie Esthé v Praze, www.esthe-plastika.cz

 

Výzva KAFE.cz: Chcete se zbavit podbradku?

Pokud máte zájem získat odstranění podbradku v hodnotě od 12 000 do 30 000 Kč (dle obtížnosti) zdarma, pošlete do 6. února 2011 (na vaši žádost prodlouženo do 10. února) svoji fotografii a důvod, proč se chcete proměny zúčastnit, na promena(zavináč)kafe.cz. Do předmětu mailu napište heslo BRADA. MUDr. Libor Kment vybere finalistky a čtenáři KAFE.cz pak svým hlasováním pošlou jednu finalistku na kliniku plastické chirurgie Esthé v Praze. 

Přečtete si prosím všeobecné marketingové podmínky. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky