Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Blanka: Exkluzivní reportáž z plastiky prsu

Zdroj: Mojereklama.cz

Blanka minulý čtvrtek podstoupila plastickou operaci prsu. Byli jsme u toho a přinášíme vám exkluzivní reportáž přímo z operačního sálu.

Před narkózou

Zatímco sestřičky připravovaly vše potřebné na sále a anestezioložka se věnovala Blance, kterou čekala narkóza, poprosila jsem MUDr. Andreu Musilovou z Asklepionu – Kliniky a institutu estetické medicíny, aby mi prozradila něco o zákroku, který bude za chvíli provádět. ,,Blanka má rozdílně velké prsy a tuto asymetrii chceme vyrovnat tím, že větší prs upravíme na stejnou velikost a tvar, jako má ten menší. Takže budu dělat liposukci a modelaci prsu s redukcí,“ vysvětluje a dodává: ,,Jde o náročný zákrok, při němž nejdříve Blance odsajeme přebytečnou tukovou tkáň u většího prsu a prs pak zmenšíme a tvarem upravíme. Po liposukci bude mít Blanka pravděpodobně modřinu, která brzy zmizí. Po operaci jí ve spodní části prsu zůstane jizva.“

Blanka

Nemožné na počkání, zázraky do dvou hodin

Když přicházím na sál, Blanka už leží uspaná a zarouškovaná na operačním stole a lékařka se pouští do práce. Koukám na hodiny – je půl jedenácté a jedno Blančino ňadro se má během příštích dvou hodin pod rukama plastického chirurga změnit velikostí i tvarem k nepoznání. MUDr. Musilová začíná provádět liposukci a prs se pomalu zmenšuje. Pak přichází na řadu skalpel a místo, na které se všichni soustředí, se zalévá krví. Nemohu ale říci, že by mi krvavá podívaná naháněla hrůzu, spíš mě celý proces fascinuje. Snažím se pochopit, jak je možné během několika desítek minut zcela změnit velikost i tvar prsu, posunout dvorec s bradavkou, odstranit přebytečnou kůži a vše uvést ne do původního, ale do mnohem lepšího stavu. Ptám se lékařky, jestli operace v budoucnu ovlivní schopnost kojit a dostává se mi odpovědi, že nikoliv. Je neuvěřitelné, co moderní medicína dokáže.

Blanka

A jak to dopadlo?

Mimo Blančino tělo skončil během mých úvah celkem téměř kilogram tkáně prsu. MUDr. Musilová teď prohlíží společně s anestezioložkou a sálovou sestrou ňadra ze všech stran a kontroluje jejich souměrnost. Poprvé po dlouhých letech má Blanka hrudník zcela symetrický. Na řadu přichází šití, já se odcházím převléct zpět „do civilu“ a čekám na doktorku, abych se dozvěděla, co bude Blanku čekat v příštích týdnech a měsících. ,,Operace dopadla dobře. Abychom mohli výsledek definitivně zhodnotit, musíme ale počkat minimálně čtyři až šest týdnů do úplného zhojení,“ vysvětluje MUDr. Musilová a dodává: ,,Blanka by teď měla počítat se 14 denní pracovní neschopností. Se sportováním nebo těžšími fyzickými pracemi může začít nejdříve za 6 – 8 týdnů po operaci.“

Blanka

Tentokrát jsem už neměla příležitost s Blankou promluvit, protože ji hned po operaci odvezli na pokoj lůžkového oddělení Asklepionu, kde bude ještě chvíli spát, než se zcela probere z účinků narkózy, ale po tom, co jsem viděla na sále, věřím, že bude výsledkem nadšená. Na to, jak se Blance daří po zákroku a jak je spokojená s novými ňadry, se tedy podíváme zase příště.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky