Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Barbora (30): „S třicítkou chci změnu!“

Proměny
Proměny
Zdroj: Mojereklama.cz

U příležitosti třicátých narozenin se Bára rozhodla pro první radikální změnu v životě. Podstoupí tedy úplně první změnu image!

Barboru přihlásila do proměny její sestra, která jí tímto nečekaným dárkem udělala ohromnou radost. Bára už totiž dlouho uvažovala o nějaké změně. Ke kadeřníkovi chodila vždy pouze na zastřihnutí konečků a maximálně si nechala přidělat další melír. Na nic odvážnějšího si netroufla, s experimenty má totiž velmi špatné zkušenosti.

Před proměnou...

ProměnyProměny

Proměnu chce Barbora podstoupit hlavně z osobního důvodu, aby se cítila dobře a připadala si atraktivnější. Maminka desetiměsíčního chlapečka by také změnou ráda překvapila své okolí a manžela. Ocenila by pohodlnější sestřih a rady ohledně líčení, na kosmetiku totiž vůbec nechodí a líčí se jen výjimečně, protože má prý velmi citlivé oči.

Bára je nyní na mateřské dovolené, za dva roky by se však ráda vrátila do původní práce – její činností byla výroba šanonů. Ve volném čase se věnuje také pohybu. Protože po porodu přibrala nějaké to kilo navíc, začala pravidelně docházet na aquaerobic a najde si čas i na dlouhé procházky.

Proměňujeme...

Co s vlasy? Nastupuje kadeřník

Vlasy: Lucie Shimanová, vlasové studio Twins www.vlasovestudiotwins.cz

Kadeřnice Lucie se s Bárou poradila o plánovaném účesu a barvě. Nejdříve si prohlédly různé návrhy a pak se domluvily na tom, co bude Báře slušet. Po konzultaci a probrání všech možných detailů se Lucie pustila do práce: „Bára souhlasila s tmavším odstínem i krátkým sestřihem, který ji udělá daleko výraznější. Přesně tohle sedí ženám, které chtějí být moderní, ale přesto mají málo času a nehodlají se denně věnovat úpravě účesu.“

Proměny

U dlouhých vlasů se Lucie musela nejdříve zbavit opotřebovaných a rozdvojených konečků. Poté na všechny vlasy postupně nanesla tmavohnědý odstín z nové barvící řady Inoa. Nechala ho působit několik minut a po umytí a vysušení do něj aplikovala decentní zlatavé proužky pro oživení lesku a zakrytí bílých (šedivých) vlasů.

Proměny

Stříhalo se mikádo, které Báře prodlouží krk a omladí ji v obličeji.

Proměny

Vyfoukáním přes kulatý kartáč kadeřnice ještě zužila obličejové kontury a vzadu přidala vlasům na objemu natřesením do tvaru. Kadeřnická proměna byla u konce. Báru si mohla vzít do parády naše vizážistka Jana Hotová.

S vizáží poradí vizážistka

Vizáž: Jana Hotová, www.salonunique.cz, značka Payot

Nejdůležitější součástí líčení je obočí, takže Jana začala právě jeho úpravou. Stačilo vytrhat malé nesrovnalosti na kořeni nosu a dočistit konturu vytrháním jemných chloupků směrem nahoru od spodní linie. „Pokud máte potíže trefit správný tvar, stačí si ho nakreslit ostře ořezanou tužkou. Vše, co přesahuje, vytrhejte,“ doporučila Báře Jana.

Proměny

Poté Jana pleť pečlivě odlíčila tonizační vodou a aplikovala hydratační krém, který pokožku krásně vypnul. Pro rozjasnění očních partií a zakrytí drobných nedostatků nanesla těsně před samotným make-upem světlý korektor, který jemně rozetřela do ztracena. Docílila tak mnohem lepšího překrytí.

Aby se dosáhlo přirozeného a zároveň výrazného vzhledu, použila Jana na oči paletu přírodních stínů – vybrala hned několik světlých barev a pomocí měkkého aplikátoru je postupně nanášela na obě pohyblivá víčka. Do vnitřních koutků a na spodní linii oka pak použila bílý stín a nakonec aplikovala dvě vrstvy řasenky. Ta dá očím vyniknout i v brýlích, které Bára nosí.

Proměny

Nakonec Jana pleť přepudrovala světle růžovou tvářenkou a na rty nanesla pastelovou rtěnku s gelovým leskem.

Po proměně...

ProměnyProměny

Líčení – použité přípravky

Vizážistka použila na nalíčení Barbory následující přípravky dekorativní kosmetiky PAYOT:

  • Dlouhotrvající krém Hydration 24.
  • Korektor.
  • Fond de Teint – rozjasňující make-up, dva různé odstíny.
  • Poudre touche finale – hydratační kompaktní pudr.
  • Paupiéres velours – podkladový, bílý a meruňkový stín na oční víčka.
  • Mascara envoutant – prodlužující řasenka.
  • Hnědá tužka na oči.
  • Tvářenka bronz.
  • Rtěnka Rouges seduction rose s leskem.
  • Kontura na rty.

A co na proměnu říkala Barbora?

„S proměnou jsem moc spokojená. Předtím jsem se bála, že to pro mě bude trochu šok a nezvyk, ale vůbec. Cítím se naopak moc příjemně.“

Vizitka vizážistky:
Beauty Consultant
Odborná poradkyně parfumérie Marionnaud Palác Flóra
Značka: SHISEIDO – nová prémiová řada Future Solution LX

Vizitka kadeřnice:

Lucie Shimanová
Top vlasový specialista vlasového studia Twins
Specializace: střih – kreativní, extravagantní, klasika, barvení a avantgardní účesy
Školení: L´Oréal, školená poradkyně Kérastase

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky