Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bak - proměna

Markéta: Těším se na zajímavou práci!

Markéta (22) studuje vysokou školu pro dívku v trochu neobvyklém oboru IT a média. V budoucnu by se ráda věnovala počítačové grafice a webovým aplikacím. Její vysněnou pozicí je být Art directorkou v reklamní agentuře. Markéta se o proměně dozvěděla díky surfování po internetu, kdy narazila i na naše stránky, které jí zaujaly. „Proměny se mi líbily, chtěla bych ale spíše udělat něco s vlasy – ideální by bylo, kdyby mne někdo ostříhal a nalíčil“ prozradila nám Markéta hned na začátku. To jsme jí mohli splnit!

Před proměnou...

Markéta na nás zpočátku působila trochu plaše, ale posléze se rozpovídala - zejména o tom, co jí baví. Do naší proměny se přihlásila proto, že by se již nyní ráda pokusila získat místo, kde by se časem mohla vypracovat až na svou vysněnou pozici Art directorky v některé úspěšné reklamní agentuře. „Všechno se dnes točí kolem reklamy, médií... Mne ta vlna také zasáhla a vzhledem k tomu, že se věnuji webovým aplikacím a grafice doufám, že to jednou na tu pozici dotáhnu. Ještě se ale mám hodně co učit!“ řekla nám o sobě Markéta.

Proměna probíhala ve dvou fázích. Napřed si kadeřnice Kateřina pohrála s Markétinými vlasy. Markéta měla tak trochu vlastní představu o podobě výsledného účesu, ale nebála se ani experimentu. Kateřina provedla typologii kvality vlasů a konstatovala, že Markétiny vlasy se nehodí pro trvalou (kterou měla Markéta na vlasech naposledy), protože jsou jemné a poddajné. V tomto případě totiž trvalá může vlasy dosti poničit, což bylo u Markéty patrné.

Kateřina s Markétou se dohodly na čokoládové barvě (Martix) a světlejším melírku pro oživení účesu. Po třiceti minutách působení barvy a melíru byly vlasy znovu umyty a Kateřina aplikovala nezbytnou regenerační kůru (L´Oréal).

Markéta byla zvyklá nosit vlasy sčesané do culíku. Kratší sportovnější střih se zkrácenou ofinou, který ale neubírá na ženskosti, se Markétě moc líbil a zajímala se živě, jak se o svůj nový účes bude muset starat. Dozvěděla se, že jí postačí běžný kulmofén, nebo fén a kulatý kartáč případně žehlička na vlasy, ale ta není nezbytná.

Ve druhé fázi proměny si Markétu vzala do parády vizážistka Tea. Zhodnotila, že Markéta má problematickou pleť, rozšířené póry v oblasti nosu, dehydratovanou pleť s akné (zřejmě vlivem hormonálních změn) a kruhy pod očima. Oči má Markéta spíše menší a zapadlejší, a proto – aby se opticky otevřely, Tea použila světlé stíny.

Na orámování a zvýraznění kontury oka použila černou tužku. Dvěma proti sobě jdoucími tahy zevnitř ven na horním víčku a zvenku dovnitř na spodní linii řas, docílila Tea zhoustnutí řas a optického zvětšení, zvýraznění oka. Linka přechází v postupné tečkování.

Pro sjednocení barvy pleti použila Tea tónovací krém, který je použitelný jako make-up a na jednotlivé pupínky či barevné nejednotnosti byl vhodný korektor. Na závěr přišel na tvář samozřejmě pudr. Kontury obličeje je vhodné zvýraznit tvářenkou.

Tea má ráda velmi přirozené líčení, které ženy mohou nosit běžně do zaměstnání. Tento způsob podtrhne jejich přirozenou krásu a zvýrazní přednosti. Markétiny rty proto Tea ještě oživila leskem na rty.

Proběhl ještě závěrečný styling účesu a mohlo se fotit.

Po proměně...

Markéta byla s výsledkem moc spokojená a byla přesvědčena, že jí doma ani nepoznají. Přínosem pro ni byly rady nejen kadeřnice Kateřiny a vizážistky Tey, ale také kosmetické poradkyně Markéty, která jí doporučila několik produktů, se kterými by mohla úspěšně bojovat proti akné a problematické pleti.

Vizážistka Tea Flak

Na proměnu Markéty byly použity tyto přípravky dekorativní kosmetiky:

Tónující krém Skin Tone č. 3
Korektor Light
Pudr Ecru
Řasenka In Focus Mascara, černá.
Tvářenka Rose
Leska na rty Lucky Lola

 

Kosmetická poradkyně Martina Koblížková

Produkty, které Markétě doporučila používat kosmetická poradkyně:

Pro odlíčení

1. Gel mousse purifiant (odličovací gel)
2. Tonique Purifiant (tonikum na tonizaci a desinfekci)
3. Eau florale d'Azahar (na odlíčení očí)

Oči- Ráno i večer

1. sérum Anti-poches et anti-cernes contour des yeux (proti kruhům a otokům a na
zvýšení mikrocirkulace očního okolí)
2. Arovita gel contour des yeux (krémový gel na okolí očí a rtů)

Obličej- Ráno

1. Sérum Equilibrant (vyrovnávací sérum, stahuje póry a snižuje tvorbu mazu)
2. Fluide Matifiant (zmatňující fluide)
3. Fluide protecteur SPF 15

Obličej- Večer

1. Sérum Hydratant intensif (hydratační sérum)
2. Baume purifiant (aroma péče s antiseptickým a antibakteriálním účinkem, zároveň odvádí toxiny přes lymfatický systém)
3. Hydraskin light (hydratační krém)

Specifická péče

1. Baume purifiant - tří týdenní kůra na hloubkové pročištění pleti.
2. Po kůře Baume purifiant použít pouze 3x v týdnu místo něj esenciální aroma olej - Soin d'arome au Niauli (snižuje tvorbu séba a především - stejně jako Baume purifiant - odvádí toxiny z těla přes lymfatický systém).
3. Jednou až dvakrát týdně lze použít Aroma peeling doux (gumovací peeling – je ale nutné vynechat zanícené pupínky či záněty). Poté nanést na 10 minut Masque Purifiant aromatique et a l'argile. Na závěr masku smyjeme vlažnou vodou.

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky