Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Administrátorka Zdeňka (24): „Na hlavě jsem měla snad všechno.“

Zdroj: Mojereklama.cz

Zdeňka pod rukama našeho vlasového stylisty Jirky a vizážistky Jany doslova rozkvetla. Z drsné rockerky se náhle stala úplně jiná žena.

Se svým vzhledem prý vyzkoušela už ledacos. Dnes už je ale opatrná a experimentovat si tolik netroufá. Proto také hned v úvodu našeho kadeřníka poprosila, aby změna nebyla nějak zvlášť razantní, nýbrž nápaditá a nositelná. My jsme Zdeně samozřejmě vyšli vstříc a ukázali jí nové trendy líčení a módního účesu, který je zrovna in.

Před proměnou...

Zdroj: Mojereklama.cz Zdroj: Mojereklama.cz

Zdeňka pracuje v pojišťovně jako administrátor smluvního dokumentu a ve volném čase ráda chodí na rockové a metalové koncerty, nebo na kolečkové brusle s kamarády. „Ráda jezdím na festivaly, kde se mohu odreagovat, pobavit se s kamarády a vidět oblíbené interprety. Ale nežiji jen hudbou, věnuji se také sportu. Můžete mě vidět často v posilovně, na bruslích, ale i na kole,“ prozradila sympatická slečna, která mezi přáteli vynikala nejen ve sportovních disciplínách, ale také odvážnými výstřelky, co se vlasové úpravy týče. „Dříve jsem opravdu hodně experimentovala. Na hlavě jsem měla snad všechno. Od černé, fialové a rudé po blond hřívu. A nebála jsem se ani ulítlých střihů. Vždy jsem se ale byla zvyklá líčit velmi výrazně. Bez černé kontury na oči a make-upu jsem pomalu ani nevyšla z domu, takže jsem zvědavá, co na mě budou aplikovat tady,“ nechala se slyšet Zdeňka, která i v oblečení preferuje modely černé barvy. Ty se hodí nejen k jejímu líčení, ale i tmavým odstínům jejích hustých vlasů.

Proměňování...

A co s vlasy? Nastupuje kadeřník

Vlasy: Jiří Špilar, studio Wella

Zdroj: Mojereklama.cz Zdroj: Mojereklama.cz

„Rozhodl jsem se oživit barvy. Dvě proto padnou na spodní část a čtyři barvy podobného rázu, ale s různě barevnými odlesky, jsem zvolil na vrchní partii vlasů. A protože modelka nechtěla úplně velkou změnu, musel jsem se přizpůsobit jejím požadavkům i u střihu.

Zdroj: Mojereklama.cz

Držel jsem se podobného systému jako při barvení. Vrchní partii jsem zkrátil na mikádo a spodní vlasy jen lehce prostříhal a zvlnil. Nebude to taková ta klasika, ale trochu odvážnější styling, který vynikne na první pohled.

Zdroj: Mojereklama.cz

Protože tyto odstíny barev vyžadují velkou péči, bylo by dobré používat speciální přípravky, které zabraňují vysoušení. I červené odstíny mají tendenci blednout, takže bych volil péči na barvené vlasy a modelka by si také měla vlasy po každém umytí vyfoukat do vln, nebo zvolit narovnávající variantu. A určitě by bylo zapotřebí aplikovat jednou za čas nějaký vhodný sprej a uhlasující a vyživující masky.

S vizáží poradí vizážistka

Vizáž: Jana Hotová, salon Unique, značka Payot

Zdeňka má dehydrovanou a suchou pleť. Je znatelné, že ji chybí především maz a pokožka následně ztrácí schopnost vázat vodu. „Platí zde jednoduché pravidlo: aplikujte vhodné krémy vždy, kdykoliv cítíme suchost. Suchá pleť vyžaduje pravidelnou hydratační péči a trvalou ochranu před vysušujícími vlivy prostředí. Vyhýbáme se proto parfémovaným přípravkům a krémům, které obsahují hodně vody. Suchá pleť nejpříznivěji reaguje na výživné krémy s rostlinnými oleji, vhodná je kombinace krémů s výživnými maskami a séry,“ poradila hned na začátku Zdeňce naše vizážistka Jana.

Zdroj: Mojereklama.cz

Zdroj: Mojereklama.cz

Nejdříve byl zapotřebí tuhý korektor, kterým se lokálně zakryly nedostatky. Ke sjednocení pleti pak stačil nemastný make-up a pudr pro celkové zmatnění a rozjasnění pleti.

Zdroj: Mojereklama.cz

Protože byla Zdeňka zvyklá líčit si velmi výrazně oči, chtěli jsme jí ukázat, že výraznější rty a nenápadné líčení očních kontur jí také sluší.

Zdroj: Mojereklama.cz

Nakonec zdravíčka pro celkový zdravý dojem a rtěnka světle červené barvy, která se skvěle hodila k jejímu novému účesu.

Po proměně...

Zdroj: Mojereklama.cz Zdroj: Mojereklama.cz

Líčení – použité přípravky

Vizážistka použila na nalíčení Zdeny následující přípravky dekorativní kosmetiky PAYOT:

Nutricia Ultra Riche - podkladový výživný krém
Fond de teint fraicheur č. 3 nemastný make-up
Teint naturel ou veloute – kompaktní pudr
Tuhý korektor
Paupiéres velours (tmavé, fialové a třpytivé oční stíny)
Mascara envoutant – revitalizační řasenka
Tvářenka rose
Rtěnka Rouges seduction rose hydratační s vitamínem E

A co na proměnu říkala Zdeňka?

„Dělalo mi trochu problém zvyknout si na nové líčení, ale rozhodně je tahle změna k lepšímu. Až se nebudu chtít líčit obvyklým způsobem, tak si třpytivé stíny místo černé konturky určitě pořídím.“

Kosmetika – doporučené přípravky

Kosmetika: Jana Hotová, salon Unique, značka Payot

Odličování a čištění pleti: Specifická péče:
  • Demaguillantes Pour Les Yeux
  • Gommage Douceur – peelingový krém s extrakty z ananasu
  • Ráno a nebo večer na celý obličej, krk a dekolt Creme Reconciliante Riche
  • 1 – 2x týdně na celý obličej Derm Force Masque, kterou necháme působit 10 až 15 minut, a tonizujeme s pomocí vody Dermforce Eau Extréme Tolerance.
Odličovač očí a rtů: Oči ráno a večer:
  • Creme Demaguillantes
  • Lotin Bleue – zklidňující oční voda proti otokům s extrakty lékořice
 Obličej ráno:  Obličej večer:
  • Creme Reconciliante – zvláčňuje a vyživuje reaktivní suchou pleť
  • Serum SOS reconciliant – zklidňující a tišící sérum s extrakty mořských řas a lnu
  • Design Lift

Realizátoři proměny

Tuto proměnu pomohli zrealizovat:

Vlasy: Jiří Špilar, studio Wella
Vizáž a kosmetika: Jana Hotová, salon Unique, značka Payot

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky