Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Romeo a Julie bude letošní premiérou Letních shakespearovských slavností

Romeo a Julie bude letošní premiérou Letních shakespearovských slavností
Romeo a Julie bude letošní premiérou Letních shakespearovských slavností
Zdroj: www.shakespeare.cz

Letní shakespearovské slavnosti, jejichž generálním partnerem je skupina PPF, zahájí 25. června na Pražském hradě premiéra inscenace Romeo a Julie v režii autorského tandemu SKUTR.

V hlavních rolích se představí Tereza Voříšková jako Julie a Jan Sklenář z královéhradeckého Klicperova divadla jako Romeo. Dále hrají Naďa Konvalinková, Saša Rašilov, Lenka Krobotová, Jiří Vyorálek, Dana Batulková, Martin Sláma, Marie Poulová, Petr Vančura, Jan Cina, Jakub Gottwald, Michal Sieczkowski, Miroslav Zavičár a další.

Kromě zmiňované premiéry se diváci mohou těšit na loňskou velmi úspěšnou komedii Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela s Václavem Jílkem, Petrou Horváthovou, Petrem Čtvrtníčkem nebo Leošem Nohou. Dále pak na nápaditě pojatou svatební crazy komedii Sen noci svatojánské v režii tandemu SKUTR v hlavních rolích s Vandou Hybnerovou a Davidem Prachařem. Chybět nebudou Veselé paničky windsorské Jiřího Menzela, absolutní stálice Slavností, která bude letos uváděna již sedmým rokem.

V letošním roce mají diváci poslední příležitost navštívit oblíbenou inscenaci v režii Daniela Špinara Zkrocení zlé ženy (v hlavních rolích Tatiana Vilhelmová, Jana Stryková, Roman Zach, Vojtěch Dyk, Matouš Ruml a další). Z Bratislavy zavítá na Nejvyšší purkrabství energií sršící komedie Večer trojkrál’ový alebo Čo len chcete maďarské režisérky Enikő Eszényi. Po loňském úspěchu se na tři večery do Prahy vrací mimořádná inscenace Jak se vám líbí v podání předních ostravských herců v režii Michala Langa.

V srpnu si pak návštěvníci budou moci vychutnat ojedinělý orchestrální koncert filmové hudby skotského skladatele Patricka Doylea doplněný speciální velkoplošnou projekcí. Ve večeru nazvaném Patrick Doyle - Shakespeare in Concert zazní největší hity z hollywoodských adaptací známých děl Williama Shakespeara v režii Kennetha Branagha. Diváky čekají hudební ukázky z filmů Hamlet, Jindřich V., Jak se vám líbí či Mnoho povyku pro nic. Český národní symfonický orchestr a Kühnův smíšený sbor bude řídit James Shearman. Program doplní vystoupení herců Prague Shakespeare Company.

Letní shakespearovské slavnosti se konají od 25. června do 5. září

V Praze proběhnou již tradičně na dvou plenérových scénách. V Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí. Slavnosti se dále konají v Brně, Ostravě a Bratislavě. Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30. Více informací naleznete na www.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU