Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Do českých kin vstupuje „Malá z rybárny“

Do českých kin vstupuje „Malá z rybárny“
Do českých kin vstupuje „Malá z rybárny“
Zdroj: www.malazrybarnyfilm.cz

Světová premiéra „Malé z rybárny“ se uskuteční 29. května 2015 ve 20 hodin ve Zlíně, kde film slavnostně zahájí 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež – Zlín Film Festival 2015.

Slavnostní pražská premiéra se bude konat v pondělí 1. června 2015 v 19 hodin v kině CineStar Praha – Anděl. Po uvedení filmu do českých kin vypluje „Malá“ do soutěží a přehlídek mezinárodních festivalů:

Zdroj: www.malazrybarnyfilm.cz „Malá z rybárny“ je moderní adaptací slavné předlohy Hanse Christiana Andersena - Malá mořská víla. Film vznikal téměř čtyři roky v produkci společnosti MIRACLE FILM, v koprodukci s ČESKOU TELEVIZÍ, loutkovým studiem HAFAN FILM a za účasti dalších koproducentů ze Slovenska, Francie a Německa. Francouzského partnera v poslední fázi projektu nahradil německý koproducent MIRIQUIDIFILM.

„Malá z rybárny“ je jedním z prvních českých celovečerních loutkových animovaných filmů využívajících loutkovou a digitální animaci (stop motion a CGI). Hudbu k filmu „Malá z rybárny“ složil mladý francouzský multiinstrumentalista Chapelier Fou, který v rámci právě probíhajícího turné koncertoval 13. 5. 2015 v Cannes v den otevření MFF.

Komentář k filmu namluvil Oldřich Kaiser, o hlasové ruchy se postarali: Anežka Kubátová, Petr Forman, Ivana Chýlková, Barbora Hrzánová, Jan Novotný, Nina Divíšková, Veronika Žilková, Radek Holub a Vladimír Javorský.

Více na www.malazrybarnyfilm.cz.
 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky