Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

hra Superkvíz - nápověda

Hra je určena pro jednoho až čtuři hráče, kteří mohou soutěži proti sobě. Cílem hry je dosáhnout co nejvyššího skóre správným tipováním písmen obsažených ve skrytém termínu.

 

Po zahájení hry hledá správné písmeno vždy hráč, jehož postavička je podbarvena tmavým stínem. Hráč vybere kliknutím myši libovolné písmeno abecedy, o kterém se domnívá, že se v termínu upřesněném stručnou nápovědou bude alespoň jedenkrát vyskytovat.

 

V případě, že hráč písmeno uhodne, získává ke svému skóre navýšení o 100 bodů. Za poslední zbývající uhodnuté písmeno se hráči přičte 250 bodů. Hráč volí písmena tak dlouho, dokud neudělá chybu.

 

Okruhy otázek

Přesáhne-li některý z hráčů hranici 2 000 bodů, má možnost volit okruh pro další otázku, další okruhy přibývají při překonání hranice 4 000 a 6 000 bodů. Okruh volí vždy hráč s aktuálně nejvyšším skóre.

 

Životy

Soutěžící začínají s pěti životy reprezentovanými nafukovacími balonky, pomocí který se postavičky hráčů vznášejí nad vodní hladinou. Při volbě špatného písmene ztrácí hráč po jednom životu. Za každých  1 000 bodů naopak získává hráč život k dobru (má-li méně než 5 životů).

 

Tabulka nejvyšší skóre

Po skončení hry se vyhodnotí dosažené výsledky a nejlepší hráči se automaticky zapíší do tabulky Nejlepší skóre.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky