Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

hra Kuličky - nápověda

Hrací pole

V úvodu si hráč vybere z pěti obtížností a dvou herních módů. Na hracím poli, které se skládá ze 17 sloupců a 16 řádků, jsou náhodně vygenerovány barevné kuličky, které přibývají po řádcích směrem dolů. Na začátku každé hry obsahuje herní pole určitý počet řádků zcela zaplněných barevnými kuličkami. 

 

Cíl hry

Úkolem hráče je vystřelovat barevné kuličky tak, aby se vytvořila kombinace 3 a více stejnobarevnýchm vzájemně se dotýkajících kuliček, které poté z hracího pole zmizí. Směr vystřelované kuličky určuje šipka, kterou hráč ovládá pomocí myši. Hru dokončí ve chvíli, kdy z hracího pole zmizí všechny kuličky. K předčasnému ukončení hry dojde v případě, že nahromadění kuličky překročí spodní hranici herního pole. Kulička může při přesném vystřelení projít i tou nejmenší možnou mezerou mezi dvěma jinými kuličkami. Na celkové skóre má samozřejmě také vliv rychlost, ve které se hráči povede hru dokončit. 

 

Herní módy:

Mód "Na počet chyb": Situace, kdy hráč umístí kuličku tak, že nevytvoří s dalšími minimálně dvěma žádnou kombinaci, je brána jako chyba. chyby se sčítají. Jakmile je dosažen určitý počet chyb, přibude nový řádek s náhodně vygenerovanými kuličkami. princip sčítání je následovný. Počet chyb, při kterých dochází k přibývání řádku, se měni v pravidelných intervalech. Např. pro úroveň "Pokročilý" přibude první řádek od začátku hry při šesté chybě, počet povolených chyb se při každém posunutí řádku vždy sníží o jednu. Ve chvíli, kdy přibude řádek po jedné povolené chybě, se cyklicky celý proces oprakuje opět od 6 možných chyb. 

Mód "na čas": Narozdíl od předchozího módu přibývají řádky na základě uplynutí časovéhoé limitu, který je určen nastavenou obtížností - začátečník - 42 sekund, mírně pokročilý - 34 s., pokročilý - 26 s., profesionál - 18 s., expert - 10 s.

 

Bonusy

Mezi vygenerovanými kuličkami na hracím poli jsou náhodně umístěny kuličky s bonusy. Barevné bonusové kuličky obsahují vždy určité symboly (zaměřovač, bomba, nůžky). Bonusovou kuličku obsahuje každý druhý řádek. Druh bonusu vygenerovaný v novém řádku je náhodný (nedochází k pravidelnému střídání). Existují 3 druhy bonusů. 

"Zaměřovač" - v případě, že hráč vytvoří kombinaci, ve které je zymbol zaměřovače, v následujících 5 výstřelech se zobrazí přesná dráhá letu kuličky včetně odrazu o stěnu. 

"Bomba" - v případě, že hráč vyžtvoří kombinaci, ve které je symbol bomby, následná kulička při umístění do hracího pole při svém dopadu zničí všechny kuličky, kterých se dotkne. 

"Nůžky" - v případě, že hráč vytvoří kombinaci, ve které je symbol nůžek, dojde k odpadnutí všech kuliček nejspodnějšího řádku hracího pole.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky