Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zimní trendy? Výrazné barvy

Zdroj: Profimedia.cz

Zimní módní sezóna je v duchu nepřehlédnutelných barev. Zelená, oranžová, a nebo fialová – to vše je nyní hitem. Jak se k nim líčit a jaký odstín zvolit?

Jistě jste zaznamenala, že do obchodů s dámským oblečením vtrhly barvy. Letošní sezónu zcela ovládly dominantní zelená, fialová nebo švestkově modrá, jasná růžová a oranžová. Jsou to barvy, před kterými se neschováte a nelze v nich nebýt středem pozornosti. Jak si ale s takovými královnami barev poradit, aby výsledný dojem lahodil oku?

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Fialový kabát

Mezi hity letošní zimy patří fialová. Pořídit si v ní můžete jak doplňky či drobnější kousky oděvu, tak bundy, nebo kabáty, v nichž do davu určitě nezapadnete.

Cena: od 999 Kč (marksandspencer.cz)

Kombinujte uvážlivě

Zásada číslo jedna zní – dohromady je kombinujte skutečně s citem, i opravdu dobrý stylista by mohl sáhnout vedle. Výrazné odstíny vnímejte jako určující, kterému se ostatní barvy a doplňky podřídí, aby společně vytvořily harmonickou kombinaci. Vhodné tak budou variace tón v tónu, spojení s černou, bílou a šedou, které jsou letos také v kurzu.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Olivově zelená bunda

Zelená sluší jak zrzkám, tak blondýnám – zvlášť v olivovém či lahvovém odstínu. Dobře vypadá například bunda s dvoucestným zipem a s patenty, s módními nakládanými kapsami s patkou, s dělícími švy a ve volném střihu.

Cena: od 899 Kč (bonprix.cz)

Zelená s fialovou ladí

Zelená se velmi nosí v lahvové variantě. Kombinovat ji můžete s černou, bílou, šedou nebo lila fialovou. Neobyčejně přitažlivé je k zelenému outfitu právě fialové líčení. Tlumená fialová nebo švestkově modrá představuje ten pravý odstín. Černá kajalová tužka a řasenka pak výrazný dojem umocní a zvýrazní bělmo.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Zelená bunda

Možná byste to ani neřekla, ale zelená bunda a fialový rolák vytvoří pěkně šmrncovní kombinaci. Jako další doplňky ale raději volte černou či neutrální barvy.

Cena: 349 Kč (neckermann.cz)

Růžová není jen pro malé holky

Neonově růžovou si nemusejí do šatníku pořizovat zdaleka jen mladé ženy a dívky. Fuchsiově růžový topík do jinak střízlivě barevně laděného kostýmku ocení i mnohá dáma středního věku. Základem je ale vždy kombinovat jen s neutrálními odstíny jako je bílá, černá či šedá. Růžové líčení, ať již decentní či výraznější, sluší každé ženě, zvlášť je-li růžový lesk na rtech doplněn výrazným kouřovým líčením očí.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Růžový svetr

Takový fuchsiově růžový svetr může být i pěkně sexy – stačí, když si pořídíte nějaký s větším výstřihem. Navíc má i druhou možnost použití – pokud se budete chtít zahalit, vezmete si pod něj tenký černý rolák a hned máte jiný model.

Cena: 826 Kč (nakupnicentrum.cz)

Tip pro experimentátorky

Fialovou můžete zkombinovat s šedou nebo bílou, experimentátorky pak mohou zkusit po vzoru předních světových návrhářů kombinovat fialovou s oranžovou, žlutou, nebo rudě červenou. Fialové líčení v barvě lila se k zimnímu období hodí, vhodné je i na slavnostní příležitosti. Použijte výraznou temnou rtěnku, ale dejte pozor: make-up musí být dokonalý, tmavé barvy totiž přitahují větší pozornost! Oči pak zvýrazněte bílou tužkou a třpytkami.

Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Oranžová vesta

Oranžová patří mezi hity letošní zimy. S péřovou vestou v této výrazné barvě budete mít nejen módní trend, ale ještě se zahřejete. Navíc ji můžete kombinovat s různými barvami svetrů.

Cena: 1 990 Kč (soliver.cz)

Od oranžové po cihlově červenou

Oranžová či cihlově červená vládla již podzimu, evokovala spadené listí a vycházky podzimními parky. Obě ale sluší i zimnímu období, kombinovat je můžete s dalšími hitovkami sezóny jako jsou odstíny zlata a mědi. Hnědé a oranžové líčení působí velmi přirozeně právě na ženách, ke kterým se hodí teplé barvy. Líčení volte v barvách nugátu, kávy či v měděné barvě a doplňte bílou a černou. Na rty se hodí jemný oranžový lesk, oči zvýrazněte hnědým kouřovým líčením.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky