Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zimní hity: Barety a dlouhé rukavice

Zdroj: Profimedia.cz

Únor je v plném proudu a do jara daleko. A tak se vyplatí pořídit si pár stylových zimních doplňků, které teď letí.

Zimní doplňky musejí umět nejen zahřát, ale měly by také skvěle vypadat. A to zvlášť platí o rukavicích a šálách, jejichž móda nastávala v Evropě již od třicátých let minulého století! Dnes jsou stále častěji námětem módních návrhářů, kteří se do svých návrhů snaží zahrnout stále novější a modernější materiály i barvy. Samozřejmě ani střih nezůstává stranou.

Barety hlásí návrat

Barety nejsou z pohledu módy příliš staré. První vlna jejich používání přišla na začátku dvacátého století, kdy byl baret doménou žen. Za války začala barety využívat i armáda – především Němci. Dnes je situace poněkud odlišná a baret není výhradou jen policistů nebo vojáků. Právě loňský rok zaznamenal jeho opětovné vzkříšení. Barety se prodávají v mnoha provedeních, každá žena si tak může vybrat takový, který nejlépe podtrhne její styl.

 

Tip Kafe.cz

Moderní baret

Nejste zastánkyní tradičních baretů? Pak si můžete pořídit také moderní sportovní verzi, s níž přichází značka Reebok. K baretu patří i rukavice ve stejné barvě, a tak budete nejen sladěná, ale také šmrncovní. Něžná růžová barva se výborně hodí k bílým či černým bundám a kabátům.

Cena: v obchodě (reebok.com)

Rukavice až k loktům

Zima by byla neodmyslitelná bez rukavic. Když se opět podíváme do historie, zjistíme, že dvacáté století pamatuje zájmena na tehdy populární rukávníky. Ty se přestávaly používat na začátku třicátých let, kdy je nahrazovaly populární kožené rukavice. Dnes je pouze věcí vkusu, zda dáma oblékne rukavice kožené či pletené, popřípadě vlněné. Hitem letošního roku jsou rukavice dosahující takřka až k loktům, ke kterým je však nutné vybrat správné doplňky.

 

Tip Kafe.cz

Pruhované rukavice

Hitem letošní zimy jsou dlouhé pruhované rukavice v pestrých barvách. Nejen, že dobře vypadají, ale ještě vás opravdu pořádně zahřejí. Kromě modro-hnědé varianty může být vaše i červeno-růžová, žluto-šedá, anebo hnědo-zelená verze.

Cena: 295 Kč (nordblanc.com)

Šály – rozevláté a nevázané

Situace kolem šál je také zajímavá. Podle vyjádření různých návrhářů není až tak důležitá barva nebo střih, ale spíše technika, jakou je šála zavázaná. Nedoporučují se pevné uzly, módní je spíše rozevlátý a nevázaný styl. Ale pozor, šála by vám měla v každém případě ladit – nejlépe s čepicí i rukavicemi!

 

Tip Kafe.cz

Šála

Mezi stále oblíbenější barvy patří tmavě zelená. Dobře se vyjímá jak v kombinaci s černou a bílou, tak s tmavě hnědou. A pokud si ve stejném odstínu pořídíte i rukavice s čepicí, budete jednoznačně stylová a elegantní.

Cena: 495 Kč (pfshop.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Valentýnská móda

Naše módní poradkyně se porozhlédla po světě a vypátrala, jak na svátek zamilovaných zareagovaly slavné módní značky, ale i věhlasní tvůrci a…

Akční letáky