Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Žhavý trend: Drobná tetování s posláním. Tajemství, která lehce utajíte, pokud budete chtít

Nový trend: Drobná tetování s posláním, která ale snadno utajíte, pokud budete chtít
Nový trend: Drobná tetování s posláním, která ale snadno utajíte, pokud budete chtít
Zdroj: Pinterest.com
Prohlédněte si všechny fotografie (40)

Tetování je staré pomalu jako lidstvo samo. Od dob svého vzniku až do současnosti prošlo dlouhou cestou. Dnes už se netetuje například pomocí rybích kostí, ale tatér ve většině případů používá speciální strojek. Mění se samozřejmě i motivy, používané barvy, celkový styl tetování.

V galerii najdete úžasnou inspiraci, pokud toužíte po drobném tetování, které ale bude mít i tak jasnou vypovídající hodnotu. Současným žhavým trendem jsou totiž maličké obrázky kdekoliv na těle a některá místa jsou skutečně kuriózní.

Co se drobných tetování týče, jsou teď sice v kurzu, ale podobná nosili už naši předci v pravěku! Poukazuje na to například mumifikované tělo Ötziho nalezené v Alpách, jehož stáří se odhaduje na 5 300 let. Tento neolitický člověk měl na svém těle speciální terapeutické tetování – malé paralelní čáry na nohou. Potetované byly i tři mumie nalezené v permafrostu pohoří Altaj. Jejich tetování zahrnovala obrázky zvířat, která byla zobrazena pomocí křivek.

Za zmínku jistě stojí také fakt, že původ slova tetování se obvykle odvozuje od tahitského slova tatau, což znamená označovat, samojského tautau, tedy kreslit nebo malajského tatu, což výraz pro ránu. Slovo "kérka" (kérovat znamená tetovat) je pravděpodobně odvozeno z romštiny.

Toto je také druh tetování: 

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky