Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vévodkyně Kate po dlouhé době radikálně změnila účes. Následují ji tisíce žen

Kate se změny účesu nebojí, nepouští se ale do experimentů.
Kate se změny účesu nebojí, nepouští se ale do experimentů.
Zdroj: Profimedia
Kate se změny účesu nebojí, nepouští se ale do experimentů.

Vévodkyně Kate je ztělesněním dokonalé ženy - krásná, usměvavá, vzdělaná, podporující. Po menších peripetiích s šedinami jsou vlasy zase její chloubou. A navíc začátkem září předvedla zcela nový účes.

Proměna

Vévodkyně Kate sice pochází z rodiny, která se pohybuje ve vyšší společnosti, ale sňatkem s princem Williamem ji i tak čekalo mnoho změn. Z rozverné vysokoškolačky s láskou k roláku, ke kostkovanému sáčku, kozačkám a s účesem bez nápadu se vyloupla v elegantní dámu, která přesně ví, co jí sluší. Stejně jako zaslouží poklonu její šatník plný nadčasových kousků, v případě vévodkyně platí, že vlasy jsou skutečně korunou krásy.

Pod čepicí

Kate a její tým stylistů musí volit jednotlivé outfity s rozmyslem a respektovat charakter akce, na kterou se chystá. Na oficiálních setkáních se objevuje s nápaditým fascinátorem, elegantním kloboučkem nebo stylovou beranicí. Pokrývka hlavy však nevylučuje nutnost upravených vlasů. Zdá se, že Kate nemá svého favorita a účesy poctivě střídá. Je stejně okouzlující v rozpuštěných vlasech, s falešným copem, nízko posazeným drdolem i rošťáckým culíkem.

Kate je nesporným důkazem, že elegance není nudná. Zůstává jí věrná a jen málokdy volí neformální účes jako Meghan, pro kterou je ledabyle sepnutý drdol a prameny poletující kolem tváře poznávacím znamením.

Tudy cesta nevede

Jako členka královské rodiny si nemůže dovolit velké experimenty. Rapidní změna barvy ani sestřih na kluka by u královny dozajista neprošly. Když už vzal její kadeřník nůžky do ruky a střihl do ofiny, nebyla to dobrá volba. Po šmrncovní vévodkyni najednou nebyly ani památky a z jejích gest bylo jasně poznat, že jí nesedí a je spíš na obtíž. Ani věční kritici z řad obyčejných lidí nenacházeli slova chvály a volali po "staré a dobré Kate".

Příliš brzy

Šet let zpátky se vévodkyni a tehdy čerstvé mamince prince George objevilo ve vlasech pár stříbrných vlásků. Rok po třicátých narozeninách to byl šok, a tak byl do služeb Kate povolán nejlepší britský kadeřník Rossano Feretti. Aplikoval výživnou masku z arganového oleje a zvolil o něco tmavší odstín. O šest hodin později jako by vyšla z jeho salonu úplně jiná žena, i když o 18 tisíc korun lehčí.

Kate má naplánovanou každou minutu dne Kate má naplánovanou každou minutu dne Zdroj: Profimedia.cz

Úplnou novinku předvedla Kate nedávno, kdy vedla dceru Charlotte poprvé do školy. Její vlasy byly notně zkrácené a hlavně zesvětlené s lehce zrzavým podtónem. Kate doslova prokoukla a rozzářila se. Není tedy divu, že kadeřníci nejen ve Velké Británii jsou nyní zavaleni žádostmi klientek, aby jim s vlasy provedli něco podobného. Pochopitelně, každý by chtěl vypadat jako dokonalá vévodkyně. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky