Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoční večírek: Co na sebe?

Zdroj: Istockphoto.com, net-a-porter.com

Vánoce přinášejí i společenské příležitosti – večírky a oslavy. Soukromé i firemní. Naše módní poradkyně pro vás připravila malý „večírkový manuál“. S námi nemůžete udělat chybu!

Vánoce a konec roku se pomalu blíží a mně se plní mailová a poštovní schránka pozvánkami na vánoční večírky. Každý rok se na toto období velice těším a také řeším každý rok problém – nevím, co na sebe. Je to příležitost blýsknout se před kamarády, kteří mě neviděli třeba i celý rok. A je jedno, jedná-li se o společnost dam, či pánů. V zaměstnání je to zase šance ukázat se v novém světle. Proto jsem pro vás sestavila večírkový manuál.

Pro všechny akce, ať už je to firemní večírek či Silvestr, platí několik nepsaných pravidel:

  • Přestože se vám nechce, měli by jste se, alespoň na chvilku, ve společnosti objevit.
  • Na oslavu se dostavte v určený čas.
  • Nebavte se o práci, tímto tématem se zabýváte celý rok, proč i nyní?
  • V případě, že zábavu přeženete, nesnažte se druhý den své jednání omlouvat.
  • Při výběru oblečení se vyhýbejte příliš hlubokým výstřihům a krátkým sukním. Uvážlivě volte doplňky. Špatný výběr obuvi nebo kabelky může celý vzhled tzv. „zazdít“. U šperků platí pravidlo: Jeden výrazný šperk a nebo několik decentních.

Důležité je si uvědomit, kam a do jaké společnosti se chystáte. Dostane-li se vám do ruky pozvánka, kde je napsáno - WHITE TIE nebo ULTRA-FORMAL, pak vězte, že se jedná o velmi formální událost. Pánové musejí pro tento večer do fraku s bílou košilí, vestou a bílým motýlkem, na nohy patří černé lakýrky. Pro ženy to automaticky znamená dlouhou večerní róbu. Najdete-li na pozvánce výraz BLACK TIE nebo FORMAL, znamená to, že od pánů se vyžaduje smoking. U dam se zase očekávají dlouhé večerní šaty. Ocitnete-li se však v kreativním prostředí, mohou pánové zvolit smoking s černou košilí bez kravaty. A dámy si mohou obléct koktejlky, dlouhé večerní šaty či elegantní večerní kostým.

Doporučuje-li pozvánka oblečení CREATIVE BLACK TIE, půjde sice o formální událost, ale můžete provětrat luxusní a trendy večerní modely. Letos vede krajka, černé, tmavě modré a fialové šaty, ozdobené peřím a třásněmi. Nebudete vypadat nepatřičně ani v zajímavém úpletu. Pro pány opět platí smoking, mohou však klasickou bílou košili nahradit černou bez motýlku.

SEMI-FORMAL značí, že velké večerní šaty či smoking nejsou vhodné. Je však dobré řídit se časem události. Je-li začátek po 18. hodině, oblečte si koktejlové šaty a svého partnera navlékněte do tmavého obleku. Jedná-li se o dopolední či odpolední událost, připravte si vysoce elegantní kostýmek. Oblek pro pány nemusí být nutně tmavý.

Je-li uvedeno na pozvánce COCKTAIL, na první pohled je jasné, že se jedná o koktejlový večírek a podle něj pojmenované koktejlové šaty, čili elegantní krátké šaty z vytříbeného materiálu a elegantně zvolené doplňky v podobě lodiček na vysokém podpatku a malé kabelky.

Pojem DRESSY CASUAL se překládá jako nedbalá elegance. Ale v tomto případě neznamená džíny nebo šortky! Měli byste vypadat elegantně, nikoliv však příliš slavnostně. V praxi to znamená zajímavé šaty či kostýmek s rafinovanými detaily např. v podobě krajkového topu či lesklé halenky.

INFORMAL, nebo také CASUAL vám říká, že můžete přijít prakticky v čemkoliv. Přizpůsobte však svůj outfit místu konání.

Autorka vlastní oděvní značku La fashion – www.lafashion.cz


P.S.: La fashion nabízí dárkové poukazy v hodnotě od 500 Kč, s možností koupě prostřednictvím webových stránek.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zimní trendy? Výrazné barvy

Zimní módní sezóna je v duchu nepřehlédnutelných barev. Zelená, oranžová, a nebo fialová – to vše je nyní hitem. Jak se k nim líčit a jaký odstín…

Akční letáky