Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoční tip: Kozačky

Zdroj: Profimedia.cz

Hitem letošních Vánoc jsou kozačky ve všech barvách, na nízkých či vysokých podpatcích, v elegantním nebo motorkářském stylu.

I celebrity je milují

Mnoho slavných žen, jako je Madonna, Gwyneth Paltrow, Keira Knightley či Jennifer Aniston, se shodne na tom, že existuje něco, co jim opravdu umí zpříjemnit zimní počasí – ať už zimu jakkoliv nesnášejí: kozačky. Letos byly dokonce tak nedočkavé, že ani nečekaly na příchod mrazivého počasí a vyrážely v kozačkách již začátkem října. Proč ne? Tato vyzývavá obuv sluší každé noze…

Nabídka je pestrá

Letošní nabídka je navíc neobyčejně pestrá. Pryč jsou doby, kdy musely ženy s příliš úzkými lýtky marně hledat v obchodech kozačky, které by jim konečně sedly. Stejně tak ženám s širšími lýtky, či těm, které milují kalhoty zastrčené v kozačkách, vycházejí obuvní firmy vstříc a nabízejí kozačky s možností regulovat si jejich šířku podle potřeby. Takové najdete například v obchodech Humanic, Tamaris nebo Baťa.

Tip Kafe.cz

Kožené kozačky vysoké

Tyto vysoké kožené kozačky jsou příjemně zateplené, a tak je uplatníte i v opravdu chladném počasí. Navíc mají tu výhodu, že se přes lýtko dají regulovat horní sponou. Díky tomu je obují i ženy se širším lýtkem.

Cena: 1 990 Kč (bata.cz)

Velikost podle šíře lýtka

S kozačkami ve čtyřech velikostech, tak aby si skutečně každá zákaznice vybrala ty, které jí budou sedět, přichází letos i firma Gabor. Podle šířky lýtka tak máte na výběr z velikostí S, M, L a XL. Navíc jsou k dostání i boty s nastavitelnou šířkou s názvem Vario. Značka Gabor tak vychází vstříc právě všem těm ženám, kterým kozačky neseděly nikdy tak, jak by měly.

Tip Kafe.cz

Kozačky Gabor

Boty značky Gabor se vyznačují vysokou kvalitou a odolností. Nemusíte se u nich bát, že by vám vydržely pouze jednu sezónu. Kozačky se vyrábějí v různých zatepleních a šířích, stejně jako s rozmanitými výškami podpatku.

Cena: 4 850 Kč (obuj.cz)

Sexy kozačky nad kolena

Letos se nosí kozačky nad kolena, které jsou opravdu mimořádně sexy. Raději ale zvažte, s jakým oblečením je zkombinujete, aby výsledný efekt nebyl snad až příliš odvážný. K tomuto druhu kozaček se hodí úzké kalhoty a tuniky či svetry přes boky. Jezdecké holínky mívají zase většinou nižší podpatky, neprodlouží tolik postavu, ale jsou velmi praktické na běžné nošení. Jsou univerzální, takže se budou hodit ke kabátům i bundičkám, stejně jako ke kalhotám nebo delším sukním.

Tip Kafe.cz

Kozačky nad kolena

Kozačky nad kolena jsou sice velmi sexy, ne každá žena si je však může dovolit, anebo si na ně troufne. Pokud se pro ně rozhodnete, můžete si vybrat například model se šněrováním v horní části.

Cena: 2 200 Kč (sexy-boty.eu)

Věčné kozačky

Kozačky jsou skutečně obuví, která zůstává věčným evergreenem. Mohou působit stylově, vyzývavě, ale i elegantně. Jejich nositelka však vždy upoutá pozornost, zvlášť když je umí nosit – s vhodnou kabelkou ladící k barvě obuvi, kabátkem a šálou ležérně uvázanou kolem krku. Záleží potom už jen na vás, zda zvolíte kozačky v elegantním městském stylu na podpatku, provokativní motorkářský styl, či sportovnější v živých barvách, které bývají často na pohodlném klínku.

Tip Kafe.cz

Kozačky s úpletem

Pohodlné, módní a elegantní zároveň – i takové mohou být kozačky. Pokud je nosíte denně, výhodou je nízký podpatek. Ženy s užšími lýtky ocení náplet v horní části, díky kterému kozačky neodstávají.

Cena: 1 599 Kč (bata.cz)

Černá je jistota

Podzimní a zimní sezóně tohoto roku vládnou kozačky v nejrůznějších barvách. Kromě klasické černé se objevují odstíny hnědé, antracitově šedé či vínové, ale i barvičky jako je červená, zelená nebo fialová. Černá však jednoznačně patří k nejžádanějším barvám, je totiž snadno kombinovatelná s oblečením i jakýmikoliv dalšími doplňky a působí vždy velmi elegantně.

Tip Kafe.cz

Červené kozačky

Pokud máte ráda pestré barvy, mohly by vás zaujmout natahovací kozačky sešité z různých vzorů červené. Noze se přizpůsobí a naděláte v nich velkou parádu. Díky tomu, že jsou bez podpatku, je ocení spíše vyšší ženy.

Cena: 2 199 Kč (bata.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky