Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kousek, který by vám neměl chybět: Ráno zahřeje, odpoledne jej sbalíte do tašky

Jak nosit trenčkoty?
Jak nosit trenčkoty?
Zdroj: Shutterstock
Jak nosit trenčkoty?

Některé módní trendy se drží na vrcholu i pár let, ale trenčkoty nemají v tomto směru konkurenci. V dámském šatníku se nadobro usadily před 70 let a ještě stále nevyšly z módy.

Trenčkot je věčný

Trenčkot je zřejmě nesmrtelný. O jeho budoucnost nemá smysl se strachovat, protože ušel už pořádný kus cesty a stále se drží mezi trendy. Kdo by ho nemiloval? Prodlouží figuru, vykouzlí úzký pas, nárameníky dodají na vážnosti. Univerzální kousek, který snadno zkombinujete se sportovním i elegantní outfitem, hodí se k sukni i džínám, ke kozačkám i pérkům. Pokud ho ještě nemáte, rychle se po nějakém kousku porozhlédněte. Léto se chýlí ke konci a na blížící se chladná rána je ideální!

Klasika v midi délce nezklame. Klasika v midi délce nezklame. Zdroj: Pinterest

Kde se vzal, tu se vzal

Historie ikonického kabátu se začala psát v roce 1853. Alespoň tak to tvrdí firma Aquascutum, která si vedle Burberry dělá na patent zálusk. U nás dobře známý baloňák, který nosil mimo jiné i slavný detektiv Colombo, se původně dodával vojákům a sázel hlavně na nepromokavý materiál. Dvouřadému zapínání, klopám, nárameníkům, výrazné sponě a béžové barvě tenkrát důležitost přisuzována nebyla. V Krymské válce splnil kabát svou funkci bez problémů a dopomohl zvědům v dokonalém splynutí. O padesát let později firma Burberry vycítila příležitost a nechala si pojistit samotný vzor kabátů. V meziválečném období už začal nový trend vytstrkovat růžky a po 2. světové válce už se nadobro vmísil do dámských i pánských šatníků.

Zase ta Marlene

I když se regály v obchodech prohýbají pod novými kolekcemi, prodejnosti hodně pomáhá, když si žhavou novinku oblékne slavná celebrita. To je fakt, který fungoval vždycky. Německo-americká herečka Marlene Dietrich byla známá svým odporem ke konvencím a mimo kalhotových kostýmků, které byly v době její největší slávy absolutní tabu a ona je i tak oblékla i během natáčení, nosila s radostí i trenčkoty. Stejného efektu dosáhla i Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho nebo Catherine Denevue ve filmu Paraplíčka z Cherbourgu.

Klasika, která se v dámském šatníku drží už desítky let. Klasika, která se v dámském šatníku drží už desítky let. Zdroj: Pinterest

Chameleon

Firma Burberry, která je dnes s trenčkoty neodmyslitelně spjatá, se každý rok vytasí s kolekcí, kde mají kabáty s výrazným páskem a klopami hlavní slovo. I přes svou závratnou cenu se o ně lidé perou a celebrity na kampaně stojí fronty (v posledních letech zazářila modelka a herečka Cara Delevingne nebo Romeo Beckham).

Inspirujte se v naší bohaté galerii, učte se od takových módních ikon jako Amal Clooney a vyrazte na lov. Dáte přednost béžové klasice a pohrajete si s délkou, nebo si pohrajete s barvami a materiálem?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU