Bílá už není povinnost

Bílá barva svatebních šatů představovala nevěstinu nevinnost a začátek životní etapy. Poetické důvody vzaly za své a dnes hrají nevěsty všemi barvami. Nejčastější volbou je krémová barva, odstín slonové kosti, champagne, světle růžová nebo fialková. Ty, které rády vyčnívají z davu, oblékají výraznou modrou nebo rudou. Stále oblíbenější je černá barva, která by se měla postavit všem předsudkům spojených se svatbou.

Princeznovské, elegantní, vyzývavé

Šaty s širokou a nadýchanou sukní a korzetem své kouzlo nikdy neztratí, ale do popředí se dostávají i styly, které před třiceti lety nepřipadaly v úvahu. Boho styl, který představuje rozevlátou a lehoučkou látku v kombinaci s krajkou a zdobením, řetízky a korálky, se skvěle doplňuje s obřadem v přírodě. Oblíbené jsou i takové kousky, kde tělo nezahaluje látka, ale jen chytře rozmístěná krajka a skrývá tak jen to nejnutnější. Absolutní novinkou ve svatebních salonech jsou retro šaty. Klasický střih bez rukávů, s projmutým pasem a kolovou sukní těsně pod kolena doplňují jemné puntíky. Sladí-li se i ženich, na uvolněnou a nezapomenutelnou svatbu je zaděláno.

Skvosty z přehlídek

Módní návrháři se mimo klasických kolekcí věnují i speciálním přehlídkám, které jsou zasvěcené svatební módě. Opulentní a náročné róby berou dech, nešetří se látkou, krajkou ani zdobením. Jedny šaty se šijí i stovky hodin.

Zasněte se a inspirujte se v naší galerii.