Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Střihy a styly podzimu 2008

Zdroj: Quelle, Profimedia.cz

Poradíme vám, co frčí. Co koupit, když zjistíte, že v podzimních plískanicích už zase nemáte co na sebe...

Džíny z Tuzexu a tričko po starší sestře, které měla kromě vás celá třída. Nostalgik si možná posteskne, kde jen ty časy jsou, ale vzpomínat bude spíše na zážitky, které v tričku prožil, než na módu ve stylu »jeden jako druhý«. Dnes jsme krásným oblečením naopak doslova zaplaveni, což ale zase hraje proti nerozhodnosti, která je mnohým z nás vlastní. Jak vybírat z tohoto nepřeberného množství trendů? Nechte si poradit – třeba od módní specialistky firmy Quelle, paní Jany Šplíchalové!

Podzimní nákupní horečka

Během podzimu na každého občas padne splín… Jak ho řeší muži, nevím, ale my ženy často vyrazíme na nákupy, už jsme zkrátka takové. Co nás potěší ještě víc, než »obyčejný« další kousek do našeho šatníku? Neobyčejný model v neobyčejné barvě! Vřele doporučuji fialovou – odvážné zvolí třeba celý kostýmek, »klasičky« sáhnou po fialových doplňcích, skvělé jsou kabelky nebo pásky. Další výraznou barvičkou je červená, se kterou můžete být ještě o něco odvážnější než s její fialovou sestrou! Na podzim i v zimě roku 2008 nezapomínejte také na tyrkysovou, hořčicovou, zelenou, oranžovou, ale i nesmrtelnou černou a elegantní šedou.

Střihy a styly

Co se střihů týká, stále frčí 60. léta, jejichž klasická elegance se snoubí s rebelstvím a emancipací dnešních žen. Vestičky už nejsou symbolem mužské strohosti, ale ženské vyzývavosti! Kabátky s velkými límci stejně jako peleríny se širokými rukávy zahřejí a navíc ukáží světu, že máte styl a šmrnc. Úžasný je také tulipánový střih kabátků. Vyčešte si drdol, nasaďte velké brýle a přidejte kratinkou sukni! Neztratí se ani čepice, šály, výrazné korále a široké pásky. Boty samozřejmě na podpatku nebo decentní balerínky. Základní rada tedy zní – kombinujte, zkoušejte, hrajte si. Šedi už přece bylo dost, teď je čas začít se odlišovat!

Tipy i pro pány

A jak jsou na tom pánové, co je čeká? Zdá se, že mnozí muži ještě v podstatě nezaznamenali, jaký výběr se jim nabízí a stále lpí na tom zmiňovaném jednom tričku. Nějaký posun a pokrok je ale samozřejmě znát, proto říkám pouhé – jen tak dál! Nebojte se obleků, udělejte občas radost ženám okolo sebe a buďte za »elegána«. Kolem krku ležérně hozenou šálu, přes ramena zajímavý kabát. Pro volný čas určitě užijete standardní džíny nebo manšestráky, ale ani k nim nemusíte mít obyčejné tričko! Košile a svetr z vás ještě neudělají obávaného »metrosexuála«, ale elegantního muže, se kterým ženy rády vyrazí do kina nebo na procházku.

Ohlédnutí za vášní na plovárně

Přízemní mrazíky posledních dní nás sice k žádné velké vášni neinspirují, ale občas je třeba udělat výjimku. Plná vášně byla 18. 9. i Občanská plovárna, kde modely z nového katalogu Quelle Podzim/zima 2008 předváděly ty nejkrásnější dívky České republiky – finalistky Miss ČR 2008 Zuzana Jandová, Kristýna Lebedová a Taťána Šedivá. Missky pěkně rozpohyboval tanečník Dave a také neúnavný Vlastík Korec.

Plavky pro začátek?! Omyl...

Holky na začátek nakráčely pěkně v plavkách – zřejmě se nechaly zmást nesmělým sluníčkem odrážejícím se ve Vltavě. Když jim začal padat na hlavu sníh, udiveně kroutily hlavou, ale ochotný Vlastík jim vysvětlil jejich omyl a poslal je převléct.

Elegance ve znamení podzimu

Potom už šlo všechno podle pravidel – dívky házely úsměvy na všechny strany a jejich perfektní postavy vynikaly v nové kolekci Quelle. Ač jim elegantní košile a vysoké podpatky slušely stejně jako šaty a sukně, všechny se potom shodly, že nejlépe se cítí ve sportovním oblečení. „Nejvíc se mi líbil sportovní model s červenou teplou vestou Adidas – je to pro mě zkrátka nejpohodlnější,“ přiznala Zuzka Jandová. Vlasta naopak prohlásil, že vysoké podpatky u dívek velmi oceňuje – pokud prý není slečna aspoň o 20 centimetrů vyšší než on, cítí se nesvůj. Missky předvedly, že podzim bude plný barev, klasické elegance a osobitosti.

A co nosíte na podzim nejraději vy? 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky